Моцарелла в домашніх умовах – рецепти з фото покроково

Ніжні італійські страви не були б такими смачними, якщо б при їх приготуванні не використовували сир моцарелла. У нього маса переваг крім унікального смаку: низька калорійність, багатий склад. Причому його легко приготувати в домашніх умовах.

Покрокове приготування моцарели

Час приготування: 80 хвилин.

Калорійність на 100 г: 238 ккал.

Щоб приготувати, нам будуть потрібні такі інгредієнти:

  • 4,5 л молока;
  • 300 мл води;
  • 1,5 ч. л. лимонної кислоти;
  • 0,6 ч. л. сичугового ферменту;
  • 1 ч. л. солі.

Приготування моцарели не потребує використання певного виду молока, проте ідеальним варіантом вважається жирний сільський продукт.

Головна умова — молоко не повинно бути пастеризованим, оскільки в цьому випадку білки молока розпадаються, втрачають здатність згортатися.

А необхідний фермент можна придбати у великому супермаркеті або аптеці.

Також будуть потрібні деякі інструменти і матеріали:

  • Емальована каструля. Не варто використовувати алюмінієві або металеві вироби, оскільки в цьому випадку може відбутися реакція металу і кислоти, що зіпсує смак.
  • Мірна чашка і ложка.
  • Точний термометр для контролю температури.
  • Шумівка і марля.
  • Ніж з тонким і гострим лезом.

При приготуванні моцарели краще не займатися ніякими іншими стравами, хоч ця процедура не займе багато часу, їй варто приділити максимум уваги. Спочатку необхідно розчинити фермент і лимонну кислоту: для кислоти потрібно 1 склянку холодної води, для ферменту — 0,5 склянки.

Дивіться також:  У яких продуктах міститься фолієва кислота - таблиця

Тепер потрібно налити молоко в каструлю і, помішуючи, додати лимонну кислоту, підігріти до +35 градусів. На наступному етапі вводимо ферменти: знімаємо ємність з молоком з плити, потихеньку заливаємо фермент і помішуємо. Коли весь фермент буде в молоці, заважаємо ще рівно 30 секунд, знімаємо каструлю з плити, накриваємо кришкою і залишаємо на 5 хвилин.

Після закінчення даного часу маса повинна нагадувати заварний крем. Якщо вона все ще рідкувата, потрібно почекати 3-5 хвилин.

Коли сирний згусток буде готовий, зробіть гострим ножем на ньому кілька глибоких розрізів, знову відправте на плиту і розігрійте до +40 градусів, акуратно помішуючи вміст. Зніміть майже готовий сир з вогню і помішуйте ще близько 5 хвилин.

Відокремте від сироватки сир, використовуючи шумівку, перекладіть його в чашу для мікрохвильовки і нагрівайте протягом 30 секунд. Температуру потрібно перевірити з допомогою термометра — вона повинна бути близько +60 градусів.

Залишиться дістати ємність і почати формувати з кубиків сирної маси кульки моцарелли. У холодну сироватку додаємо сіль, складаємо в неї отримані кульки і відправляємо в холодильник. Зберігатися приготовлена моцарелла може кілька діб.