Маринований перець на зиму: рецепти по-вірменськи, з медом, часником, гаряче маринування та холодний спосіб швидкого приготування

Батьківщина солодкого перцю — Південна Америка, але в Росії овоч називають болгарським, так як саме болгари завезли його в нашу країну в XVII столітті. У кулінарії овоч використовують для приготування салатів, м’ясних і рибних страв, соусів, начинки для пирогів. У холодну пору року вартість смачного плоду різко зростає, тому законсервувати маринований перець на зиму — відмінне рішення для практичних господинь.

Багатий вітамінами і мінералами овоч, незважаючи на всю його користь, не варто вживати у великих кількостях при зниженому тиску, серцево-судинних патологіях, захворюваннях нирок і печінки, безсонні і підвищеній збудливості нервової системи.

Вибір основного інгредієнта…

Перець може бути «жіночих» або «чоловічих». Досить перевернути плід і порахувати камери, якщо їх чотири — це «дівчинка», якщо три — «хлопчик». Перші більш солодкі і м’які, їх частіше використовують у кулінарії у свіжому вигляді, другі твердіше і пахучіше, їх додають у страви, які передбачають термічну обробку, беруть для консервації. Ось ще шість правил вибору підходящого перцю.

  • Колір. Червоні плоди більш солодкі, зелені при термічній обробці набувають легку гірчинку.
  • Шкірка. Поверхня плоду повинна бути гладкою і блискучою, без пошкоджень, потемнінь, чорних крапок, цвілі, слідів та ознак гниття.
  • «Хвостик». Соковита, зелена плодоніжка свідчить про свіжість плоду, суха сигналізує, що овоч залежався на прилавку.
  • Вага. Хороший плід важить не менше 100 м, іноді один перець має масу 150-200 р. Ніж овоч важче, тим він соковитіше.
  • Товщина стінок. У кулінарних цілях використовуються плоди з шириною стінок 7-9 мм.
  • Щільність. Перець повинен зберігати форму при стисканні пальцями.
Дивіться також:  Варення з гарбуза - кращі рецепти гарбузового варення на зиму