Ікра з буряка на зиму: смажена, «Пальчики оближеш», рецепти з чорносливом, яблуками, кабачками, грибами і помідорами

Бурякова ікра — одне з традиційних страв російської кухні. Солодкуватий присмак коренеплоду поєднується і з м’ясом, і з рибою, і з рослинними продуктами. В «не сезон» важко знайти підходящу буряк для смачної ікри. Коренеплоди, які продають взимку в супермаркетах, прісні, тому треба «готувати сани з літа». Ікра з буряка на зиму обов’язково повинна бути у вашій коморі.

Буряк — це бюджетний, невибагливий у вирощуванні овоч. Продукт здається буденним, але він має багату історію. Щоб вам було цікавіше готувати бурякову ікру, запам’ятайте кілька цікавих фактів про коренеплоди і поділіться ними зі своїми близькими за трапезою.

  • Схожа на морквину. Дика буряк, який вперше спробував людина, мала довгасту тонку форму. Коренеплід став круглим, яким ми знаємо його зараз, лише в XVI столітті, завдяки зусиллям селекціонерів.
  • Символ Хеллоуїна. Гарбуз став загальноприйнятим символом Дня всіх Святих лише в XIX столітті. До цього Британці та Ірландці віддавали перевагу буряках, ріпі і брукві.
  • Найсмачніше — бадилля. Саме так вважали мешканці Середземномор’я, що жили до нашої ери. Вони їли лише листя, а сам коренеплід вважали цінним ліками.
  • Данина імператору. Коли древні римляни підкорили германців, Тіберій наказав переможеного народу поставляти бордовий коренеплід в якості данини.
  • Порятунок від чуми. Є теорія, що жителі Балкан менше за інших європейців постраждали від чуми, так як їли багато буряків.
  • Овочеве жертвоприношення. У Стародавній Греції коренеплід приносили в жертву Аполлону. В храми приносили як справжню буряк, так і її копії з чистого срібла.
  • Приворотне зілля. В давнину вважалося, що якщо жінка і чоловік з’їдять по шматку однієї і тієї ж буряків, то полюблять один одного і будуть жити душа в душу.
  • Символ розбрату. Стародавні перси негативно ставилися до буряках, вважаючи її символом пліток і сварок, тому що колір овоча нагадує кров. Плід використовували лише в медичних цілях у разі крайньої необхідності.
Дивіться також:  Ікра з опеньків на зиму: рецепти з морквою та цибулею, з часником, баклажанами, помідорами, зі стерилізацією і без