Як правильно зварити рис на гарнір щоб він був розсипчастим ?

Як приготувати гарнір з рису?

Рис – одна з найбільш популярних і поширених злакових культур у всьому світі. Наше знайомство з ним відбулося дуже давно – вчені налічують понад 8 тисяч років до нашої ери, а окультурювати і вирощувати вперше рис стали у В’єтнамі і Таїланді. Трохи пізніше злак з’явився в Індії та Китаї, ну а згодом перекочував до Америки. І тільки 2 століття назад рис потрапив у Росію.

Типи рису, сорти і способи його обробки

Рисова культура налічує не один десяток сортів.В Азії, рис, зібраний на різних ділянках відносять до різних по сорту, обумовлено це тим, що грунт має різний мінеральний склад, так і клімат може помітно відрізнятися.

Основні відмінності рису складаються в довжині зернини – довге, середнє і кругле. Довгозерний рис використовується для приготування страв з розсипчастою консистенцією, середньозерний рис підходить для страв з м’якою кашоподібної консистенції, круглий рис використовується для приготування десертів і суші.

Крім сортів, рис має і інша відмінність – спосіб обробки зерна. Брунатні зернятка обробляються самим мінімальним чином, при його вживанні в наш організм потрапляє максимальну кількість вітамінів і клітковини, так як зерно зберігає свою оболонку. При подальшому шліфуванні зерно стає білим, а після обробки парою – рис жовтіє і зернятко стає прозорим.

Необхідний час для приготування рису:

  • Рис шліфований – готується близько 15 хвилин;
  • Рис пропарений – готується в середньому 20-25 хвилин;
  • Коричневий рис – доведеться набратися терпіння, варіння може тривати більше 40 хвилин.
Дивіться також:  Скільки варити перловку без замочування ?

Більшість круп цієї культури вариться в середньому від 15 до 20 хвилин, ну а якщо його заздалегідь замочити на кілька годин, то час до повної готовності скоротиться майже в два рази. Однак замочування продукту не впливає на поглинання рідини крупою, її потрібно стільки ж, скільки і при звичному відварюванні.

Рис дуже стійка культура до природних катаклізмів, і не дивно – адже цей злак росте у воді. Повінь йому не страшно, а піде тільки на користь, так і до заморозків рослина не відчутно. На склад самого зерна вплинути може тільки спосіб обробки — чим більше рис обробляють (знімаючи зовнішню оболонку), тим менше в злаку залишається корисних поживних речовин.Самим корисним для нашого організму вважається коричневий рис — він зберігає більшу кількість вітамінів, але його смак – на любителя.

Жиру в складі рису трохи, і тому злак можна віднести до дієтичної категорії продуктів, а от вуглеводів достатньо, тому продукт здатний на тривалий час забезпечити відчуття ситості. Найчастіше злак використовується в якості гарніру (в Росії), але він цілком може виступати як самостійне блюдо.