Скільки варити яйця круто після закипання

Скільки варити яйця круто

Харчова цінність яєць та їх склад

Курячі яйця – один з найдавніших і корисних для людини продуктів. В них містяться всі найцінніші для організму речовини в оптимальному співвідношенні. Завдяки цьому яйця засвоюються людиною на 98%. У свіжих продуктах міститься бактерицидний білок лізоцин, який зникає при старінні. Бактерицидні властивості свіжого продукту при старінні зменшуються. Одна десята частина ваги припадає на шкаралупу, понад 50 відсотків становить білок і третину становить жовток. Енергетична цінність – 157 кКал на 100 грам продукту. В одному, середнього розміру курячому яйці, весящем 47 грамів, міститься 73,8 ккал. Яйце складається на 74% з води, на 12,8% з азотовмісних речовин. Інші нечисленні відсотки розподіляються між жирами (11,5%), вуглеводи (0,9%) і мінеральними речовинами (0,8). Найбільшу харчову цінність має свежеснесенное яйце, так як бактерицидна речовина лізоцин, що входить до його складу, з часом втрачає свої бактерицидні властивості.

Які яйця корисніше зварені круто, некруто або сирі?

Вивчаючи питання про найбільшої корисності яєць залежно від часу варіння, вчені до цих пір не прийшли до єдиної думки, незважаючи на давнє походження продукту. Визнано, що варені курячі яйця засвоюються гірше, ніж сирі. При цьому при варінні руйнується ряд корисних для здоров’я людини речовин та вітамінів. З-за цього варені яйця не дуже добре засвоюються. Для їх засвоєння організмом потрібно більше калорій, ніж вони привносять. Тому яйця часто присутні в якості інгредієнтів в різних дієтах для схуднення.
Сирий білок добре засвоюється організмом, якщо перед його вживанням застосовувалися значні м’язові навантаження. Жовток корисніше їсти сирим, але існує ймовірність зараження через сирий жовток сальмонельозом. Можна додати сирий жовток перед вживанням лимонну кислоту або яблучний оцет, так як всі мікроби в кислому середовищі гинуть. Смакові характеристики при цьому стають гірше. Так що, якщо ви не спортсмен, що займається м’язовими видами спорту, то яйця безпечніше вживати круто або некруто. Сирі яйця засвоюються організмом на 50%, а варені на 90.
30 років тому вчені оголосили курячі яйця джерелом шкідливого для судин холестерину. У наш час цей продукт реабілітований, і ми знову можемо порадувати себе яєчнею-яєчнею, яєчком круто або некруто на сніданок.
Холестерину в яйцях 213 мг, а по нормі людина не повинен споживати більше 300 мг на добу. Сьогодні вчені знають, що в яйці крім холестерину містить фосфоліпіди, які в свою чергу знижують рівень холестерину в крові, тобто ці продукти самі регулюють потрібну кількість холестерину. Тому сьогодні ніхто не забороняє їсти в день по одному-два яєчка без шкоди для здоров’я.

Дивіться також:  Куряча грудка на сковороді. Рецепти з фото

Скільки варити?

Час варіння залежить від кількох факторів:
Рівень свіжості. Для свіжих яєць “з-під курочки” тривалість варіння збільшується на 3-4 хвилини.
Час варіння залежить від розміру яєць і від інтенсивності вогню під каструлькою. Досвідченим шляхом визначили, що яєчка з білою шкаралупою варяться швидше, ніж з коричневою.
Біла шкаралупа тонше коричневою, тому і тріскається при варінні вона частіше і яєчко в ній звариться швидше.
Варити яйця круто після закипання слід від 7 до 10 хвилин.
Щоб встановити, скільки варити яйця круто для отримання потрібної консистенції, краще купити таймер і досвідченим шляхом знайти оптимальний час, якого потім і дотримуватися.
Приблизний час для варіння яєць різного ступеня готовності:
Злегка зварений білок і рідкий жовток — 3 хвилини,
Класичне яєчко всмятку — 4 хвилини,
Яйця в мішечок – щось середнє між некруто і круто – 5 хвилин,
Зварене круто яйце – 8 хвилин.
Яйця круто перетравлювати небажано.

 • По-перше, у перетравлених оболонка яєць жовтки набуває неприємний сіро-синій відтінок.
 • По-друге, переварений білок стає консистенцією схожий на гуму і втрачає свої смакові якості.
 • Як варити курячі яйця?

  Ніколи не опускайте холодні яйця прямо з холодильника в гарячу воду. Шкаралупа при закипанні напевно трісне. Після холодильника перед варінням краще витримати їх 15 хвилин при кімнатній температурі. Потім підберіть каструльку потрібного розміру. Яєчка повинні щільно розміщуватися на дні каструльки. Якщо яєчка лежать занадто вільно, то під час кипіння вони можуть розбитися один про одного. Тріснуте яєчко буде виглядати неестетично після очищення. Води наливають стільки, щоб рівень води на 5 сантиметрів покривав яйця. Після закипання вогонь зменшують і варять далі на слабкому вогні. На сильному вогні і при інтенсивному кипінні білок стає гумовим, а жовток набуває неприємний відтінок. Щоб шкаралупа не тріснула при варінні, можна проткнути швейною голкою у неї тупий кінець. В результаті такої маніпуляції шкаралупа не полопается і буде легше очищатися.

  Дивіться також:  Скільки варити курку для супу, щоб отримати наваристий бульйон?

  Як очистити від шкаралупи?

  Тільки що знесені свіжі яйця чистяться від шкаралупи погано. Неймовірно складно очистити їх красиво, для того, щоб покласти в салат або прикрасити ними стіл. Дата і час, коли яєчка були знесені курками, вказано на магазинній упаковці. На жаль, покупці не завжди звертають увагу на цю цінну інформацію.
  Іноді запитують, скільки варити яйця круто, щоб шкаралупа краще чистили? Час варіння не впливає на очищення шкаралупи. Впливає свіжість яєчка. Для легкого очищення шкаралупи після варіння киплячу воду треба злити і залити замість неї холодну воду. Залишають каструльку так на 5 хвилин. Для того, щоб вода не нагрівалася швидко від гарячих яєць, можна додати в каструлю шматочки льоду.