Варення з гарбуза – кращі рецепти гарбузового варення на зиму

Гарбуз ще з часів дитинства викликає асоціації з загадковим чарівництвом і казкою, варто лише згадати її перетворення в гарну карету для Попелюшки. Але не тільки таку особливість має ця ягода. При мінімальних фінансових витратах вона може перетворитися в баночку ароматного янтарно-медового ласощі. Багато хто впевнені, що не переносять її смак, що вона неприємно пахне і годиться тільки на корм живності. Коли ви розберетеся, як приготувати гарбузове варення, то здивуєтеся, що не готували смачну закрутку раніше.

Гарбуз: користь для організму

Диво-продукт. Саме так можна назвати цю ягоду. За принесеної користі для організму вона б’є всі рекорди. Що ж містить гарбуз, і як її вживання позначається на нашому здоров’ї? Давайте розберемося.

  • У ягоді величезний вміст корисного каротину.
  • Помаранчева красуня складається на 90% з води, а за змістом вітамінок є одним з чемпіонів серед ягід і овочів.
  • У ній присутні вітамінні комплекси В5, В2, В6, В1, С, РР, Е, а також унікальний вітамін Т, який сприяє прискоренню в організмі процесу обміну речовин та покращує згортання крові.
  • Мідь, кальцій, магній, залізо і фтор приносять користь кісткової системи, зміцнюють волосся і нігті, очищають і не обтяжують шлунок.
  • Страви з цього продукту показані для людей, які страждають порушеннями в роботі кровоносних судин, анемії, недокрів’ї, гастриті з підвищеною кислотністю. Від її поїдання можна схуднути. Користь від гарбуза спостерігається при гіпертонії, а для вагітних жінок вона відмінно підходить на період токсикозу.
Дивіться також:  Кропива на зиму: рецепти заготівлі рослини

Переоцінити користь від вживання гарбузового складно. Але якщо каші на її основі, сирі шматочки і сік уплітати любить не кожен, то від ложечки бурштинового, що світиться гарбузового джему неможливо відмовитися нікому.