Чорниця з цукром на зиму без варіння: протерта, заморожена, у власному соку, «П’ятихвилинка», з желатином + відгуки

Смачну чорницю рекомендується вживати у свіжому вигляді — так вона приносить більше користі організму. Однак лісова ягода дозріває лише влітку, а зберігається після збору буквально два-три дні. При термічній же обробці більша частина цінних речовин руйнується. Але є рецепти і без варіння, які дозволяють зберегти вітаміни і мінерали на зиму.

Ягоди можна не тільки перетирати або змішувати з цукром, не розминаючи, але і заморожувати, консервувати у власному соку. «Холодне» варення взимку їдять вприкуску з млинцями, оладками, додають сир, кашу, використовують як начинку для пирогів.

Дивіться також:  Полуниця з цукром – 5 рецептів на зиму

Користь «сирого» варення

Відсутність варіння дозволяє зберегти в складі «холодного десерту вітаміни, антиоксиданти, мінерали і органічні кислоти. Головне — збирати ягоди в екологічно чистих районах і відразу переробляти.

Протерту ягоду не даремно називають «молодільним» частуванням і природним антибіотиком. «Сирий» десерт допомагає попереджати розвиток онкологічних захворювань, нормалізує обмін речовин і травлення. Чорнична суміш при регулярному вживанні підвищує гостроту зору, знімає втому очей.

«Холодне» варення можна вводити в меню навіть при розладах шлунка, запаленнях і колітах. Також ласощі сприяє виведенню токсинів, допомагає нормалізувати рівень цукру в крові.