Як зробити обліпихову олію в домашніх умовах: рецепти зі свіжих і сушених ягід, макухи і кісточок

Цінні властивості обліпихи визнані офіційною і народною медициною. Олія з плодів рослини додається в багато лікарські препарати для внутрішнього і зовнішнього використання, затребуване в дерматології та косметології. Якими унікальними якостями володіє чудо-ягода? Як зробити обліпихова масло в домашніх умовах? І чому воно повинно бути в домашній аптечці?

Обліпиху здавна цінують у тибетській медицині, використовуючи не тільки ягоди, а й листя, кору і коріння чагарнику. Рослина містить високі концентрації органічних кислот, вітамінів і мінералів. Для надання позитивного ефекту на організм людини в добу необхідно вжити порядку 100 г плодів рослини, проте із-за специфічного смаку ягід не для всіх людей це представляється можливим.

Дивіться також:  Помідори на зиму: рецепти без стерилізації у власному соку, з цибулею, часником, оцтом і желатином

Хороша альтернатива — олія з обліпихи, яке можна приготувати своїми руками. Застосовувати його досить в маленьких дозах, а результат буде той же. Зовні воно являє собою маслянисту рідина червонувато-оранжевого кольору з характерним ароматом і кислим смаком. Якщо техніка приготування обліпихової олії в домашніх умовах буде повністю дотримана, то продукт збереже максимум корисних речовин рослини, не поступиться по ефективності аптечного варіанту.