Салат зі скумбрією на зиму: як приготувати з перловкою, рисом, томатною пастою, рецепти з овочами

Консервована скумбрія — це смачно, ситно і швидко. Риба виручає, коли немає часу стояти біля плити або плити зовсім не виявилося поруч. Але чи завжди ми впевнені у вмісті покупної баночки? Щоб не побоюватися за якість продукту, спробуйте заготовити салат зі скумбрією на зиму самостійно: з овочами, крупами або в томатному соку. Ви переконаєтеся, наскільки це просто, зручно і вигідно.

Закрутки на зиму — вікова традиція, яка в буквальному сенсі допомогла вижити кільком поколінням людей. Зараз домашня консервація раніше улюблена багатьма — адже це ще й запаморочливо смачно.

Як вибрати свіжу рибу

Щоб кінцевий результат не розчарував, потрібно в першу чергу правильно вибрати рибу для заготівок. Якщо вам пощастило жити біля моря — проблем виникнути не повинно. А от якщо в магазинах вашого міста продають лише охолоджену рибу, потрібно запам’ятати кілька критеріїв, наведених у таблиці, для покупки якісного продукту.

Дивіться також:  Огірки у власному соку: рецепти на зиму без стерилізації, приготування гарячим способом, в пакеті, часточками, кружальцями, з олією, часником, гірчицею

Таблиця — Критерії вибору охолодженої скумбрії

Критерій Ознаки свіжості
Зябра — Чисті;
— без бруду і слизу;
— колір від темно-червоного до рожевого
Луска — Глянсова;
— лежить рівно, не «настовбурчується»;
— волога;
— чиста, без слизу
Тушка — Рівна, без вм’ятин і опуклостей;
— після натискання швидко відновлює форму
Живіт Без жовтих смуг
Хвіст — Продовжує лінію хребта;
— рівний, без загинів
Очі — Не каламутні;
— не запалі

Скумбрія — морська риба, тому пахнути має виключно морем. Сторонні домішки в запаху будуть свідчити про те, що тушку намагалися «реанімувати», тобто приховати сліди псування. Про несвіжості також говорять жовті або коричневі зябра.