Помідори по-вірменськи: рецепти на зиму з зелених і бурих плодів, як приготувати мариновані, малосольні, фаршировані + відгуки

Пікантний гострий смак вірменської кухні досягається за рахунок солі і прянощів. Характерне звучання поширюється і на консервацію. Який рецепт помідорів по-вірменськи вибрати, щоб запастися на зиму томатами в кращих традиціях Закавказзя?

Традиційно консервація «пузатих» овочів у вірменському стилі відбувається без використання оцту, а томати при цьому фаршируються начинкою із зелені і часнику. Однак рецепт «обріс» безліччю варіацій: умовності не завжди дотримуються, але заготівля виходить не менш смачною.

Вибираємо помідори…

Консервовані бурі і зелені помідори по-вірменськи вийдуть смачними, якщо правильно вибрати основний інгредієнт. Не варто використовувати для заготівлі зіпсовані плоди і томати, на шкірці яких є вм’ятини й тріщини. Важливо звернути увагу ще на два моменти.

  • Форма. Віддавати перевагу сливовидным або пулевидным помідорів. Плоди таких сортів покриті щільною шкіркою, містять багато м’якоті, але мало соку.
  • Колір. Найчастіше консервуються зелені томати, починають буріти. Це пов’язано з тим, що під впливом преса і гарячого розсолу плоди деформуються: потрібні максимально міцні овочі.
Дивіться також:  Заправка для борщу на зиму – 5 легких рецептів

Краще всього підійдуть бурі помідори, але зробити заготовку можна також із зелених, рожевих і навіть червоних томатів.