Джем з яблук на зиму в домашніх умовах: простий рецепт, як зробити через м’ясорубку, зі сливою, яблуками, лимоном, апельсином і корицею

Джем з яблук на зиму — солодке ласощі, яким можна побалувати близьких, подавши його з хрусткими тостами на сніданок. Заготівля підійде в якості начинки для ароматних пирогів. Дозволить насолодитися корисної солодкістю з чашкою чаю. Готувати джем простіше, ніж варення, а яблука — доступний фрукт, яким можна розжитися без шкоди для гаманця.

Джем — солодке фруктове або ягідне ласощі з желеподібної консистенції. Готується переважно з плодів з високим вмістом пектину — природного загусника, яка забезпечує заготівлі характерну текстуру. Яблука ідеально підходять для варіння джему.

З чого готувати

Більше пектину міститься в міцних, стиглих або навіть злегка недостиглих плодах. Саме такі яблука і варто вибирати для створення заготовки. Переспілі фрукти з пухкої м’якоттю можна використовувати для виготовлення повидла, але не джему. Яблука годяться тільки свіжі. Серед найбільш придатних сортів відзначаються кисло-солодкі різновиди:

  • «Білий налив»;
  • «Грушівка»;
  • «Антонівка»;
  • «Слов’янка»;
  • «Ранетки»;
  • «Симиренка».
Дивіться також:  Варення з смородини на зиму, покрокові рецепти

Для реалізації базового рецепту, крім яблук потрібно лише цукор. Деякі джерела рекомендують брати коричневий тростинний, однак використання традиційного білого на смак ласощів ніяк не позначиться. Правда, коричневий цукор додасть заготівлі гарний карамельний відтінок.

В якості додаткових інгредієнтів до складу джему можуть вводитися інші фрукти, ягоди і навіть овочі, а також різні прянощі.

Джем з шматочками фруктів одні джерела вважають гетерогенної (неоднорідною) різновидом ласощі, інші називають конфітюром.