Як солити грузді на зиму холодним і гарячим способами: чорні і білі, жовті, в банках, під гнітом, в каструлі + відгуки

У сезон дощів і золотого багрянцю на деревах «тихе полювання» — улюблена розвага городян. Вони з задоволенням виїжджають в ліс, щоб зібрати кошик-іншу грибів. Цим трофеєм є грузді, що отримали свою назву завдяки зовнішньої масивності і огрядності. На Заході цей гриб вважається неїстівним. Ми ж солимо його і з задоволенням уплітаємо ту взимку за обидві щоки — з відварною картоплею, хрустким луком і ароматним олією.

Грузді діляться на кілька видів, але найбільш популярні і часто зустрічаються:

  • білі;
  • жовті;
  • чорні.

Розпізнати перші два види «огрядних» грибів просто — по характерному світлого відтінку. А ось як виглядають чорнушки, знають тільки грибники з досвідом. Дивно, але колір цього представника эукариотических організмів може відрізнятися навіть у межах виду, градируя від брудно-оливкового до темно-коричневого. Ці гриби ростуть цілими сім’ями. Їх відмінна особливість — наявність ворсинок по колу капелюшки. Краю «шапки» дивляться вниз, і чим старше гриб, тим більше в ній поглиблення.

Дивіться також:  Варення з гарбуза - кращі рецепти гарбузового варення на зиму

Головне, про що слід пам’ятати, вносячи грузді в будинок, — вони відносяться до категорії умовно-їстівних. Вживати їх у їжу сирими категорично заборонено, навіть заради проби.