Соєвий соус – простий рецепт домашнього приготування

Соєвий соус, яким його знаємо ми, виник у 17-19 ст. – у період становлення японської кулінарії. До цієї ж епохи відноситься перший докладно описаний рецепт соєвого соусу, який на той момент вже проводився повсюдно по всій країні. Незважаючи на це, найвправніші майстри жили на території нинішньої Осаки. Вони виробляли соус під назвою Сакаидзею, який можна було купити в знаменитих торгових лавках колишньої столиці Японії – міста Кіото. Спочатку ця солона підлива використовувалася для приготування гарячих закусок, пізніше – супів.

Сьогодні ця приправа отримала світову популярність, залишаючись найбільш затребуваною в країнах Азії. Її можна використовувати в якості основної спеції у величезній кількості страв, завдяки чому він служить незамінним помічником на будь-якій кухні. Унікальною властивістю цієї заправки до страв є її універсальність. Будь то м’ясо, птиця, риба, морепродукти, рис або локшина – соєвий соус зробить будь-яку страву незабутньо смачним. Багато жителів азіатських країн і зовсім практично відмовилися від солі, заправляючи ним будь-які страви.

Дивіться також:  Домашня арахісова паста - покроковий рецепт, користь і шкода

Користь соєвого соусу полягає у вітамінах, корисних мікроелементів і амінокислотах, що містяться в ньому. На думку вчених, його можна використовувати, як ефективну профілактику виникнення пухлин, завдяки властивості зменшувати кількість вільних радикалів в організмі. Крім того, він нормалізує кровообіг і гальмує процес старіння.

Придбати етк приправу в наші дні не проблема – практично в кожному магазині він є у наявності. Проте абсолютна більшість з них мають у своєму складі підсилювач смаку (глутамат натрію) і консерванти, настільки шкідливі для нашого здоров’я. З цієї причини рекомендуємо дуже ретельно підійти до вибору продукту, а краще самостійно соєвий соус приготувати в домашніх умовах з натуральних інгредієнтів. Але, нажаль, отримати в домашніх умовах смак, в точності ідентичний оригінальному, не представляється можливим через достатньо складної технології виробництва.