Соус цезар – класичний і простий рецепти приготування

Можливо, багато хто, замовивши в ресторані салат Цезар вперше, дивуються, чому навколо нього стільки шуму. На перший погляд, це просто купка салатних листя з кількома шматочками м’яса і грінками. Але ті, хто спробують це блюдо, розуміють, що головний компонент, який неможливо помітити відразу, це соус Цезар. Саме він робить однойменний салат таким неповторним, яскравим і незабутнім.

Історія соусу цезар

Як не дивно, ця заправка не має ніякого відношення до прославленого римського полководця Гая Юлія Цезаря. Слава її пов’язана з тезкою великого понтифіка– італійцем Цезарем Кардіні. Цей молодий кухар тримав свій ресторан в Америці, і в 1924 році настав той доленосний день, коли на столах його закладу з’явився відомий сьогодні по всьому світу салат цезар.

Дивіться також:  Соус бешамель, рецепт приготування соусу і страви з них

Легенда свідчить, що рецепт цієї страви, як і соус до нього, був створений практично з порожнього місця. Нібито в кафе до Кардіні раптово нагрянули високопосадовці, і приготування салату відбувалося поспіхом за схемою: «Я його зліпила з того, що було». За тим же принципом була придумана і заправка. Це всього лише одна з цікавих версій народження цієї страви, але як би там не було, компоненти для нього, дійсно, дуже неординарні.

Треба відзначити, що сам Кардіні нікому не передавав секретний рецепт соусу цезар– він помер разом з ним. Про його складі можна на сьогоднішній день лише здогадуватися, спираючись на експертизи фахівців.