Домашня цукрова пудра – найпростіші рецепти

Домашня цукрова пудра, як і будь-який інший продукт або блюдо, приготоване самостійно, смачніше, красивіше і корисніше. Крім цього, з точки зору економії це ще й вигідно. Звичайно, якщо вона потрібна разів на рік, то її можна просто купити. Але якщо домогосподарка часто щось пече або готує всілякі солодощі, у неї під рукою завжди повинен бути цей інгредієнт. Навіть у випадку, коли вона раптом закінчилася, виправити ситуацію допоможе млин для цукрової пудри і жменю цукру.

Способи приготування пудри з цукру

У промисловому виробництві для приготування цього продукту використовуються млини. На ринок він надходить в трьох видах залежно від товщини помелу (найтонший використовується безпосередньо як порошок і продається в магазинах, інші види випускаються для хлібокомбінатів і заводів). Але як зробити цукрову пудру будинку? Розглянемо кілька простих способів.

«Бабусин» метод

У цьому випадку знадобиться ступка і маточка. Рекомендується готувати «порошок» невеликими порціями. Якщо необхідно заготовити велику кількість, то залишилася після приготування страви частина продукту слід додати кукурудзяний крохмаль (як роблять у промисловому виробництві для того, щоб вона зберігалася тривалий час, не отсыревала, не пліснявіла і не бралася грудками). Простий рецепт цукрової пудри:

 • Насухо витерти ступку (можна використовувати фарфоровий/мармурову) і маточка.
 • Висипати в ступку невелика кількість цукру.
 • Круговими рухами розтирати цукор до пилоподібного стану.
 • «Мамин» метод

  Цей рецепт цукрової пудри трохи сучаснішим «бабусиної», але так само відноситься до механічних методів.

 • Розстелити чисту, суху та щільний папір на стіл.
 • Покласти кілька шматків рафінаду або цукрового піску.
 • Накрити папером.
 • З допомогою качалки/пляшки подрібнити цукор, а потім «розкачувати» його до стану порошку.
 • Також деякі використовують для отримання цього інгредієнта полотняний мішечок, в який засипається вихідний продукт і з допомогою молотка подрібнюється до потрібного стану. Недолік цього способу полягає в тому, що неможливо візуально контролювати процес, для цього потрібно періодично відкривати мішок.

  Дивіться також:  Соус карбонара: рецепти в домашніх умовах для пасти і піци, класичний варіант, а також з молоком, сметаною, вершками і грибами

  Сучасні методи

  Домашня цукрова пудра легко готується з допомогою блендера, кавомолки або кухонного комбайна. Щоб перетворити цукор пудру в кавомолці використовують самий швидкий режим (максимальна кількість обертів). В цьому випадку є ризик поломки приладу, тому рекомендується використовувати її дуже обережно, особливо якщо мова йде про електричної, а не механічної моделі. Молоти доведеться кілька разів.

  В кухонних комбайнах передбачена міні-млин, в якій також можна подрібнити цукор до бажаного стану. Мінусом цього і попереднього способів є те, що вкрай важко очистити ці прилади від залишків тих продуктів, які в них зазвичай укладаються та мелятся, тому є ризик отримати насолоду з ароматом перцю, кави або спецій.

  Щоб уникнути всіх цих проблем, краще всього довірити приготування цукрової пудри блендеру. Використовувати можна і ручну та стаціонарну модель, але попередньо повинна бути вивчена інструкція на предмет відповідної можливості приладу. У деяких старіших моделях не можна подрібнювати цукор і робити цього не варто, оскільки прилад просто зламається. В сучасних блендери така можливість передбачена.

  Покроково цей процес виглядає наступним чином:

 • Засипати в чашу блендера (або в ємність від ручної моделі) цукор.
 • Встановити відповідну насадку-подрібнювач.
 • Включити прилад на півхвилини.
 • При необхідності струсити або перемішати подрібнений цукор і повторити попередню процедуру.
 • Який би з перерахованих вище методів не використовувався для приготування цього інгредієнта необхідно використовувати тільки цукровий пісок, а ні в якому разі рафінад, цукрова пудра в блендері – не виняток. Цукор-рафінад більш щільний і його подрібнення може вивести з ладу таку техніку.