Соус васабі – домашні рецепти приготування

Популярність японської кухні набирає обертів по всьому світу. Екзотичні колись суші сьогодні стали цілком звичайними гостями на обідніх столах. Роли присутні в меню багатьох ресторанів, їх замовляють додому, роблять у домашніх умовах. Але при самостійній готуванні виникає проблема: відсутній важливе доповнення до суші — соус васабі. Як виправити становище? Бігти в магазин за тридев’ять земель, щоб придбати екзотичний продукт, чи можна зробити його в домашніх умовах? Інструкція, як приготувати соус васабі, врятує трапезу в японському стилі, вразивши всіх гостей вашими кулінарними здібностями.

Що таке соус васабі?

Для тих, хто ніколи не їв роли, або як мінімум не цікавився назвою продуктів, варто пояснити, що таке соус васабі. Це традиційний японський гострий соус, який подається майже до всіх традиційних страв азіатської кухні. Він має густу консистенцію і світло-зелений колір. Його часто додають в соєвий соус, змішуючи, таким чином, солоний, гострий смаки.

Дивіться також:  Брусничний соус в домашніх умовах - найсмачніші рецепти

Це «доповнення до страв» часто називають японським хріном або гірчицею. Почасти це вірно, тому що за своїми властивостями і характером гостроти він нагадує саме ці продукти: кремоподібний, віддає жаром швидше в ніс, ніж на мову.

Склад соусу васабі

Виготовляють таке доповнення до страв з кореня трави з однойменною назвою. Причому в природі зустріти його можна тільки в Японії. А виростити траву самостійно досить складно – це тривалий процес, що вимагає великої уваги.

Справжній склад соусу васабі містить тільки перетертий настоявшийся корінь однойменної трави. Але в силу того, що, як вже було сказано, рослина це рідкісне і примхлива, його часто замінюють підфарбованою гірчицею, хріном, або хімікатами. Тому, покуштувавши той варіант, який подають в суші-барах, не будьте впевнені, що ви дізналися смак традиційного японського продукту.