Льєзон – рецепт і способи пріготолвенія в домашніх умовах

У кулінарії присутня безліч іноземних термінів. Одним з них є льєзон. Багато чують це слово вперше, або ж стикалися з ним, але до цих пір не знають, що воно означає. Розглянемо докладніше, що це таке, і як застосовується при готуванні.

Розшифрування терміна і сфери застосування льезона

Слово прийшло з французької мови. Liaison перекладається як «зв’язок», «з’єднання». Ці поняття безпосередньо описують сам процес.

Інструкції приготування деяких рідких страв (соуси, паштети, супи-пюре) передбачає включення певних речовин, які стабілізують консистенцію і забезпечують необхідну ступінь густини і в’язкості. Саме такою сумішшю і є льєзон.

Також він виступає сполучною елементом між м’ясом або рибою і паніровкою. Особливо це необхідно при підготовці окремих продуктів і страв з ніжною консистенцією обсмаження. Повсюдно суміш використовується для курки.

Наприклад, під час приготування котлет по-київськи, які вимагають кілька шарів панірування, потрібно зберегти ніжність курячого філе і одночасно уникнути витікання з котлеток вершкового масла при процесі смаження у фритюрі. Без льезона нічого не вийде – паніровка розтріснеться, страва зіпсується і втратить свої смакові якості.

Дивіться також:  Рецепт соусу тартар в домашніх умовах: класичний зі сметаною і солоними огірками, дієтичний, з майонезом, з сиром

Також використовують льєзон для відбивних. До нього добре і надійно прилипає паніровка (сухарі, борошно, хліб), що при обжарюванні створює апетитну скоринку і зберігає соковитість м’яса всередині. Аналогічно застосовується і для риби. Особливо ефективно льезонирование при створенні багатошарової панірування. Страва виходить не тільки особливо смачним, але і ситним.

Не обійшов стороною liaison і кондитерську сферу. Його наносять на поверхню борошняних виробів перед процесом випікання. Готові продукти набувають золотисту апетитну скоринку, яка хрумтить при надкусывании. Суміш також забезпечує відмінне прилипання до випічки будь посипання, наприклад, маку або цукру.

Одним словом, роль цієї речовини в кулінарії просто величезна. Застосування практично повсюдно.