20 простих та смачних рецептів маринованих огірків

20 простих та смачних рецептів маринованих огірків

Головною особливістю маринованих огірків є використання кислот – це може бути оцет, аспірин, лимонна або навіть фруктова. Щоб огірочки вийшли смачними, ретельно дотримуйся пропорції. Ділимося 20 перевіреними рецептами!

1. Хрусткі мариновані огірки

Хрусткі мариновані огірки

Використовуй огірки довжиною до 15 сантиметрів, без пошкоджень та вм’ятин.

Тобі знадобиться: 2 кг огірків, 2 л води, 3 зубчики часнику, 3 парасольки кропу, 5 горошин чорного перцю, по 3 листки смородини та вишні, 3 ст.л. цукру, 2 ст. солі, 2 ст. оцту.

Приготування: Замочіть огірки на 4 години в холодній воді. Склади в стерилізовані банки підготовлені овочі, зелень та часник. Зали окропом і залиш на 15 хвилин. Злий воду, додай чорний перець, сіль, цукор та прокип’яті 5 хвилин. Влий у банки киплячий маринад, додай оцет і закатай.

2. Мариновані огірки з діжонською гірчицею

Мариновані огірки з дижонською гірчицею

Ці мариновані огірки виходять гостренькими.

Тобі знадобиться: 1 кг огірків, 1 л води, 1 ст. дижонської гірчиці, 2 бутони гвоздики, 1 лавровий лист, 3 горошини чорного перцю, 2 зубчики часнику, 3 листки вишні, 2 парасольки кропу, 2 ст.л. цукру, 1 ст. солі, 2 ч. л. оцту.

Приготування: Підготуй овочі та зелень. Щільно склади в банку листя, кріп, огірки та часник. Закип’яти воду, додай цукор, сіль, спеції та проварити 3 хвилини. Влий маринад у банки з огірками, додай оцет та гірчицю. Простерилізуйте 10 хвилин і заходьте.

3. Огірки, мариновані з ароматним листям

Огірки, мариновані з ароматним листям

Зелень склади в друшляк та промий окропом.

Тобі знадобиться: 2 кг огірків, 2 л води, 3 зубчики часнику, 1 лавровий лист, по 3 горошини чорного та запашного перців, 1 лист хрону, 2 парасольки кропу, 1 лист дуба, по 3 листочки вишні та смородини, гілочка естрагону, 5 гілочок петрушки, 30 мл оцту, 4 ст.л. цукру, 2 ст. солі.

Приготування: Огірки замочили на 3 години у холодній воді. Склади в банки листя, зелень, огірки та часник. Влий окріп, накрий кришками і залиш до повного остигання. Злий воду в каструлю, додай спеції, цукор, сіль і проварити 5 хвилин. Зали маринад в банки, додай оцет і закатай.

4.Солодкі мариновані огірки

Солодкі мариновані огірки

Ще один оригінальний рецепт приготування маринованих огірків.

Тобі знадобиться: 3 кг огірків, 3,2 л води, 4 парасольки кропу, 2 лаврових листи, 8 горошин чорного перцю, 2 бутони гвоздики, по 2 листи смородини, вишні та горіха, 4 зубчики часнику, 1 ст.л. гірчиці у зернах, 100 г цукру, 3 ст.л. солі, 150 мл оцту.

Приготування: Зріж з огірків кінчики, зали холодною водою і залиш на 3 години. Склади в банку листя, кріп, часник та огірки. Залий гарячу воду і залиш на 30 хвилин. Злий рідину в каструлю, додай спеції, сіль, цукор і проварити 5 хвилин. Зніми з вогню, додай оцет, залий отриманий маринад у банки і закатай.

5. Гострі мариновані огірки

Гострі мариновані огірки

Обов’язково очищай перець від насіння.

Тобі знадобиться: 2 кг огірків, 1 перець чилі, півпучка кропу, 5 зубчиків часнику, 2 лаврові листи, по 4 горошини чорного та запашного перців, 1 ст.л. насіння кропу, по 3 ст. цукру, солі та оцту, 2 л води.

Приготування: Замочіть огірки на 3 години в холодній воді. Склади в стерилізовані банки кріп, огірки, дрібно нарізані перець чилі та часник. Влий окріп, накрий кришкою і залиш до повного остигання.Злий воду, додай спеції, цукор, сіль і проварити 5 хвилин. Змішай маринад з оцтом, залий банки до верху і закатай.

Дивіться також:  20 найкращих салатів із солодкого перцю на зиму

6. Мариновані огірки з лимонною кислотою

Мариновані огірки з лимонною кислотою

З лимонною кислотою мариновані огірки виходять менш гострими.

Тобі знадобиться: 2 кг огірків, 2 л води, 3 зубчики часнику, 1 лист хрону, 2 парасольки кропу, 3 листи смородини, 5 горошин чорного перцю, 1 лавровий лист, 0 5 ч.л. лимонної кислоти, 2 ст. солі, 3 ст. цукру.

Приготування: Огірки замочили на 3 години у холодній воді. Склади в банки листя, кріп, часник та огірки. Влий окріп і залиш на півгодини. Злий воду, додай спеції, лимонну кислоту, сіль, цукор і прокип’яті 5 хвилин. Зали гарячим маринадом огірки і закатай.

7. Мариновані огірки по-болгарськи

Мариновані огірки по-болгарськи

У цьому рецепті краще використовувати білу цибулю.

Тобі знадобиться: 1 кг огірків, 2 цибулини, 1 середня морква, 2 лаврові листи, 4 горошини чорного перцю, 3 зубчики часнику, 1 ст.л. солі, 1,5 ст. оцту, 1,5 ст. цукру, 1 л води.

Приготування: Огірки замочі на 3 години, промий та ріж кінчики.Склади в стерилізовані банки огірки, нарізані цибулю, часник та моркву. Двічі залий овочі окропом. Втретє злий воду, всип спеції, сіль, цукор і проварити 5 хвилин. Влий маринад у банки, заходь і залиш на добу в теплі.

8. Мариновані огірки з лимонним соком

Мариновані огірки з лимонним соком

Сік лимона має бути свіжовичавленим.

Тобі знадобиться: 2 кг огірків, 2 л води, 3 парасольки кропу, 1 листок дуба, 3 листки смородини, по 4 горошини чорного та запашного перців, 1 ст.л. сухої гірчиці у зернах, 4 зубчики часнику, 2 ст.л. солі, 3 ст. лимонного соку, 40 г цукру.

Приготування: Склади в підготовлену тару огірки, листя, кріп та часник. Залий банки окропом і залиш під кришкою на півгодини. Злий воду, додай цукор, сіль, спеції та проварити 5 хвилин. Зніми з вогню, додай лимонний сік та залий у банки. Закатай, переверни вгору дном і укутай на добу рушником.

9. Мариновані огірки з аспірином

Мариновані огірки з аспірином

Аспірин попередньо слід потовкти у ступі.

Тобі знадобиться: 2 кг огірків, 4 зубчики часнику, 2 парасольки кропу, 1 лист хрону, 5 горошин чорного перцю, 1 ст.л. насіння кропу, 2 бутони гвоздики, 1 ст. солі, 1 ст.цукру, щіпка лимонної кислоти, 2 таблетки аспірину, 2 л води.

Приготування: Склади в банки кріп, хрін, огірки та часник. Влий окріп і залиш на 30 хвилин. Злий воду в каструлю, додай спеції, цукор, сіль і проварити 5 хвилин. Зніми з вогню, додай аспірин, лимонну кислоту, перемішай до повного розчинення та влий в огірки. Закатай та залиш на добу в теплі.

10. Огірки мариновані в кетчупі чилі

Огірки, мариновані в кетчупі чилі

Стерилізуй банки та кришки у киплячій воді 5 хвилин.

Тобі знадобиться: 2 кг огірків, 1 лист хрону, 3 зубчики часнику, 1 ст.л. зерен сухої гірчиці, 3 горошини чорного перцю, 120 мл оцту, 1 ст. цукру, 2 ст. солі, щіпка лимонної кислоти, 350 г кетчупу чилі, 2 склянки води.

Приготування: Огірки вимочі в холодній воді, промою та ріж кінчики. Склади в банку часник, хрін, насіння гірчиці та огірки. Залий все крутим окропом і через півгодини злий. Змішай кетчуп, воду, перець горошком, цукор, сіль та лимонну кислоту. Прокип’ятіть всі разом 5 хвилин, додай оцет, влий в огірки і закатай.

Дивіться також:  15 смачних та ситних зелених борщів

11. Огірки, мариновані з червоною смородиною

Огірки, мариновані з червоною смородиною

Засипай ягоди в банки, вже наповнені рештою інгредієнтів.

Тобізнадобиться: 2 кг огірків, 2 склянки червоної смородини, 2 парасольки кропу, 1 лавровий лист, 3 зубчики часнику, 4 горошини чорного перцю, 2 ст.л. солі, 3 ст. цукру, щіпка лимонної кислоти, 2 л води.

Приготування: Огірки замочіть на 3 години в холодній воді, ріж кінчики і поклади в банки разом зі смородиною, часником, спеціями та кропом. Закип’яти воду з сіль, цукром та лимонною кислотою. Влий маринад у банки, простерилізуй 6 хвилин і закатай.

12. Мариновані огірки шматочками

Мариновані огірки шматочками

Нарізай огірки не надто дрібно!

Тобі знадобиться: 1 кг огірків, 5 зубчиків часнику, 1 бутон гвоздики, 2 парасольки кропу, 3 листки смородини, 4 горошини чорного перцю, 1 ст.л. солі, 2 ст. цукру, 2 ст. олії, 3 ст.л. яблучного оцту, 1200 мл води.

Приготування: Наріж кружальцями огірки та часник. Склади в стерилізовані банки листя, зелень, спеції та нарізані овочі. Закип’яти воду, додай сіль, цукор, олію та проварити 3 хвилини. Залий маринад у банки та простерилізуй 10 хвилин. Насамкінець додай оцет і закатай.

13. Огірки, мариновані із сухою гірчицею

Огірки, мариновані з сухою гірчицею

Незважаючи на каламутний розсіл, мариновані огірки виходять дуже хрусткими та смачними!

Тобі знадобиться: 2 кг огірків, 3 зубчики часнику, півпучка петрушки, 1 лист хрону, 3 горошини чорного перцю, 1 ст.л. сухої гірчиці, 2 ст. солі, 2 ст. цукру, 80 мл оцту, 50 мл олії, 2 л води.

Приготування: Огірки підготуй і наріж, як тобі подобається. Додай гірчицю, сіль, цукор, масло та оцет. Перемішати і залишити маринуватися на 3 години. На дно банок склади петрушку, часник, хрін та спеції. Щільно склади огірки, простерилізуйте 15 хвилин і заходьте.

14. Мариновані огірки з горілкою

Мариновані огірки з горілкою

Перенеси закатку в холодне місце лише через добу.

Тобі знадобиться: 2 кг огірків, 5 зубчиків часнику, 3 парасольки кропу, 1 лист хрону, 1 лист дуба, 3 лист вишні, 5 горошин чорного перцю, 1 ст.л. насіння гірчиці, 80 мл горілки, 2 ст. солі, 3 ст. цукру, 0,5 ч. л. лимонної кислоти, 2 л води.

Приготування: У підготовлені банки склади часник, кріп, ароматне листя, насіння гірчиці та огірки. Влий крутий окріп і залиш під кришкою на півгодини. Злий воду в каструлю, додай спеції, лимонну кислоту, сіль, цукор і проварити 4 хвилини. Зніми з вогню, додай горілку та залий банки до верху.Закатай, переверни вгору дном і укутай теплим рушником на добу.

15. Мариновані огірки зі стерилізацією

Мариновані огірки зі стерилізацією

Спробуй цей рецепт маринованих огірків, і ти більше не готуватимеш їх інакше!

Тобі знадобиться: 3 кг огірків, півголовки часнику, 10 горошин чорного перцю, 2 лаврові листи, 1 лист хрону, 5 парасольок кропу, 4 год. л. цукру, 3 ст. солі, 2 ст. оцту, 3 л води.

Приготування: Поклади в банки листя, кріп, спеції, огірки та часник. Додай цукор, сіль, оцет і зали холодною водою. Стерилізуй огірки, поки вони не стануть бурими. Дістань і закатай.

Дивіться також:  15 рецептів дуже смачних фаршированих печериць у духовці

16. Огірки, загорнуті в листя хрону

Огірки, загорнуті в листя хрону

Завертай огірки не надто щільно.

Тобі знадобиться: 2 кг огірків, 3 листи хрону, 5 зубчиків часнику, 3 парасольки кропу, 5 горошин чорного перцю, 2 бутони гвоздики, 1 лавровий лист, 1 ч.л. коріандру в зернах, 1 ст.л. цукру, 2 ст. солі, 2 ст. яблучного оцту, 2 л води.

Приготування: Огірки вимочі в холодній воді, часник очисти, зелень ошпарити окропом. Наріж листя хрону на смужки, в кожну загорни огірок. Склади в банки кріп, часник та огірки.Влий окріп і залиш на 30 хвилин під кришкою. Злий воду, додай сіль, цукор, спеції та проварити 4 хвилини. Залий огірки киплячим маринадом, додайоцет і заходи.

17. Огірки у виноградному листі на зиму

Огірки у виноградному листі на зиму

Вибирай молоденькі листочки середнього розміру.

Тобі знадобиться: 1 кг огірків, виноградне листя за кількістю огірків, півпучка кропу, 4 зубчики часнику, 3 горошини чорного перцю, 1 лавровий лист, 30 г цукру, 1,5 ст . оцту, 1 ст. солі, 1 л води.

Приготування: Огірки замочі на 3 години в холодній воді, ріж кінчики та промою. Зелень ошпарити окропом. Загорни огірки у виноградне листя і склади в банку. Додай кріп та часник. Влий окріп і залиш на 30 хвилин. Злий воду, проварити 5 хвилин зі спеціями, цукром та сіллю. Зніми з вогню, додай оцет, залий у банки і закатай.

18. Огірки мариновані в яблучному соку

Огірки, мариновані в яблучному соку

Яблучний сік можна приготувати із свіжих фруктів або купити в магазині вже готовий.

Тобі знадобиться: 2 кг огірків, 3 зубчики часнику, 3 парасольки кропу, по 4 горошини чорного та запашного перців, 1 ст.л. сухих зерен гірчиці, 2 ст. солі, 3 ст. цукру, 2 ст. яблучного оцту, 2 л яблучного соку, 2 л води.

Приготування: Підготовлені огірки склади в банки разом із кропом, часником та спеціями.Залий овочі окропом і злий через півгодини. Доведи яблучний сік до кипіння, додай сіль, цукор і проварити 5 хвилин. Змішай маринад з оцтом, залий банки до верху і закатай.

19. Мариновані огірки з тертим хріном та естрагоном

Мариновані огірки з тертим хріном та естрагоном

Готуй такі мариновані огірки у добре провітрюваному приміщенні.

Тобі знадобиться: 2 кг огірків, 1 корінь хрону, 5 горошин чорного перцю, 4 зубчики часнику, 3 гілочки естрагону, півпучка кропу, 1 лавровий лист, 2 ст.л. солі, 4 ст. цукру, 80 мл оцту, 2 л води.

Приготування: Склади в банки огірки, часник, естрагон, кріп, спеції та натертий корінь хрону. Влий окріп, змішаний із сіллю та цукром. Простерилізуйте 10 хвилин, додай оцет і закатай.

20. Мариновані огірки з аґрусом та базиліком

Мариновані огірки з аґрусом та базиліком

Це дуже ароматно та смачно!

Тобі знадобиться: 1 кг огірків, 1 цибулина, 3 гілочки базиліку, 1 склянка аґрусу, півпучка петрушки, по 5 горошин чорного та запашного перців, 2 ст.л. цукру, 1 ст. солі, 50 мл оцту, 1 л води.

Приготування: Замочіть огірки в холодній воді на 3 години, промий і ріж кінчики.Склади в стерилізовані банки базилік, нарізану цибулю, огірки, петрушку та аґрус. Залий все окропом і залиш на півгодини. Злий рідину в каструлю, додай спеції, цукор, сіль і проварити 5 хвилин. Влий у банки оцет, гарячий маринад і закатай.