Соус табаско: рецепт в домашніх умовах покроково, види заправки, як зберігати і з чим його їдять

Ланч у Віндзорському замку починається з особливої коктейлю з омарів, що містить неодмінний інгредієнт – соус табаско. Приправа присутня навіть в раціоні військовослужбовців США і Великобританії. Мадонна не визнає без неї страви японської кухні, а Пол Ньюман – креольський суп гамбо. Чимало господинь, які бажають надати пікантності звичної їжі, мріють освоїти рецепт соусу табаско в домашніх умовах.

Винахідливі кулінари знають: щоб вразити гостей, не потрібно добу стояти біля плити, намагаючись створити шедевр із дорогих продуктів. Іноді достатньо додати в звичне блюдо соус, щоб воно стало пікантним і неповторним. Такий приправою може стати знаменитий табаско.

Сторінками історії: до чого призводять кулінарні експерименти

Історія американської приправи бере початок в штаті Луїзіана на острові Ейвері Айленд. Соус табаско – результат кулінарних вишукувань господаря острова – Едмунда Макаленни, який готував відому нині приправу з кайенского перцю, білого оцту найвищої якості і солі, що поставляється з острівних рудників.

Дивіться також:  Кращі рецепти кремів для бісквітного торта

У 1886 році побачила світ перша банку з етикеткою «Соус, зроблений містером Макаленни». Відомо, що продукт расфасовывался тоді тари з дозатором: за таким пляшках розливався одеколон. Гострий соус моментально став користуватися успіхом, його творець запатентував продукт, назвавши його табаско, а в подальшому заснував фірму McIlhenny, яка і донині займається виробництвом популярною у всьому світі приправи.

Перець табаско – різновид кайенского перцю, який, на відміну від інших представників пекучих видів, всередині соковитий, а не сухий.