Начинка для піци в домашніх умовах – прості рецепти

Найвідоміше блюдо італійської кухні можна готувати практично з будь-яких продуктів. Основа – коржик з дріжджового тіста – залишається незмінною.

Але начинка для піци в домашніх умовах – це композиція з різних м’ясних, рибних та морепродуктів, овочів, зелені і навіть фруктів. Причому завжди і в будь-якій варіації правильно приготовлена піца виходить фантастично смачним.

Секрети приготування домашньої піци

Головний секрет смачної, справжньої піци – правильне тісто для коржа. Ніякі магазинні напівфабрикати тут не годяться. Не підійде здобне пиріжкове або листкове тісто. Заміс роблять тільки з певних продуктів і за певними правилами.

Продукти базового рецепту:

  • 300 мл чистої питної води (бажано м’якою, без домішок);
  • 5 г сухих або 8 г пресованих живих дріжджів;
  • 650 г білої, двічі просіяного борошна з твердих сортів пшениці;
  • 30 мл олії оливи;
  • 1 ч. л. кам’яної солі;
  • 2 ст. л. звичайного цукрового піску.

Замість оливкової олії можна використовувати соняшникову, але небажано. Причому в ідеальному варіанті масло беруть першого віджиму, без запаху. Так тісто для піци стає слухняним, еластичним.

Правильний заміс – ще один з секретів приготування справжньої піци. Спочатку в теплій воді розчиняють дріжджі. Підсипають трохи цукру і борошна. Ретельно розмішують і залишають у спокої на 10 хвилин.

Дивіться також:  Тісто для чебуреків смачне хрустке: покрокові рецепти

Як тільки дріжджі заграють, в опару додають частинами муку і чаклують над тестом. «Чаклують» – правильне слово, бо як вимішувати тісто для піци потрібно тільки руками, вкладаючи в процес душу. Робота триває мінімум 8 хвилин. В кінці додають оливкове масло і місять 10 хвилин.

Дріжджове тісто після вимішування ставлять в тепло, накривши миску рушником. В ідеалі відпочивати воно повинно кілька годин. Хоча цього правила в домашніх умовах ніхто не виконує. Однак приступати до випічки все одно потрібно тільки через 1,5 години.

Тісто обминають, щоб позбавити від запаху дріжджів і приступають до формування коржів. Для звичайної випічки використовується скалка. Але не у випадку з піцою.

Основу для цього страви роблять тільки руками, розтягуючи і вирівнюючи тісто за формою і товщині долонями. Чим тонше вийде коржик – тим краще, рівномірніше і швидше вона пропечеться. Класичний варіант основи – коло діаметром 30-35 см. Товщина – 3 мм по площі і 1 см по бортику.

Випікають страву при максимальній температурі (250-275 градусів) не довше 20 хвилин. Якщо перетримати піцу в духовці, тісто з начинкою згорить. Небажано знижувати температуру випічки – основа по краях підсмажиться, але в центрі залишиться мокрою, глевкій.