Рецепти приготування кускусу і страв з них

Кускус – крупа, прийшла в наші широти з далекої Північної Африки. Являє собою гранули з вологої борошна, перетертої з манкою з твердих сортів пшениці. Перші згадки про неї датуються 13 століттям. З тих пір крупа знайшла прихильників у багатьох країнах світу. З кус-куса готують основні блюда з м’ясом і овочами. Гарний він у сполученні з рибою, в супі і салаті. Щоб долучитися до досить екзотичної кухні, варто підучитися, так як готувати кус кус на перший погляд не дуже просто.

Кус-кус: користь вживання

Кілька століть поспіль приготування кус-куса було виключно прерогативою східних жінок. Зараз процес повсюдно механізований, але досі жінки сходу, як і раніше зволожують пшеничне борошно, змішують з манною крупою і методично перетирають в дрібні гранули власними руками. Крупа з недавніх пір набирає все більшу популярність, адже вона приносить максимум користі для організму. Користь кускусу в наступному:

  • Калій, що міститься в крупі, зміцнює серцевий м’яз, підвищує імунітет і рівень гемоглобіну.
  • 70% вуглеводів – багато, але глікемічний індекс у них середній. Цукор в крові підвищується поступово, без різких стрибків. Значить, можливість захворіти на діабет, поїдаючи страви з кускусу, незначна.
  • Великий вміст фосфору, вітаміну А, міді, заліза справляють благотворний вплив на стан організму вцілому.
  • Страви з такої крупи не надають обтяжливого ефекту на шлунок і швидко викликають відчуття легкого насичення.
  • Вдало поєднується з рибою та морепродуктами, м’ясом, овочами, фруктами і молоком.
Дивіться також:  Запіканка з грибами - два рецепту приготування

Вживайте кус-кус правильно і помірно, тоді ваш організм насититься корисними речовинами, а ви отримаєте максимум задоволення від пряної і томної магрибской кухні.