Хрусткі мариновані огірки: рецепт на зиму в банках з лимонною кислотою, оцтом, горілкою, кетчупом, по-болгарськи, без стерилізації і в пакеті + відгуки

Огірки з банки — це ідеальна закуска під міцні напої, і одна з головних складових «Олів’є», «Вінегрету». А як вони чудово поєднуються з гарячими м’ясними стравами і картопляним пюре. Рідкісна господиня не подбає про припасе з декількох банок до кожної сімейної дату. Методом проб можна вибрати власний рецепт хрустких маринованих «зеленцов».

В процесі маринування овочі втрачають більше корисних властивостей, ніж при солінні. Але все-таки їх чимала частина зберігається. Також частку вітамінів і мінералів забезпечують спеції, приправи, додані до заготовки. А ще огірки багаті на рослинні волокна і клітковину. А саме ці елементи дозволяють організму краще перетравлювати важку їжу.

Дивіться також:  Мариновані опеньки на зиму в банках: приготування холодним і гарячим способами, покрокові рецепти з капустою, часником, перцем, по-корейськи, зберігання під залізною кришкою і без закачування

При консервуванні плодів виробляється молочна кислота, яка знижує рівень холестерину, що надходить у кров з іншими продуктами харчування. Вона ж нейтралізує частину жирів. При помірному вживанні мариновані «зеленці» не здатні нашкодити організму.

Клеопатра використовувала огірки в догляді за обличчям, вважаючи, що вони забезпечують нев’янучу красу і здоров’я. Колумб у своїх морських подорожах разом з командою харчувався солоними овочами, які, на його думку, допомагали у боротьбі з цингою. А Наполеон шукав спосіб, як довше зберегти їх свіжість, щоб брати у військові походи.