Варення з чорносливу на зиму: класичний рецепт і альтернативні варіанти без кісточок

Суперечки про користь цукатів і кураги не затихає ні на секунду. А от цінність чорносливу оскаржувати не береться ніхто. Це єдиний сухофрукт, який цінують і люблять у кожному куточку земної кулі. Лікарі не піддають сумніву його благотворний вплив на людський організм, а цінителі і гурмани натхненно насолоджуються незвичайним кислуватим продуктом з присмаком димку. Не знаєте, як змусити дитину з’їсти ягідку-іншу? Заготовте варення з чорносливу на зиму: від розетки з ласощами дитину за вуха не відтягнеш!

Заготівлею чорносливу люди займаються з VI століття нашої ери. Спочатку це стали робити в Азії. А от до Росії саджанці фруктового дерева дісталися значно пізніше — лише у XVII столітті. «Угорка» — так іменують сливовий сорт, який використовується для приготування чорносливу, в народі. У XIX столітті це фруктове дерево було основним на території Угорщини. Тому і отримало таке «національне» назву. Угорська зливу дає подовжені плоди. Вони соковиті, з мінімумом вологи. Завдяки невеликому вмісту води при висушуванні сухофрукт залишається досить щільним і м’ясистим, чим не може похвалитися жодна інша зливу.

Дивіться також:  Як стерилізувати банки (з заготовками і порожні): способи обробки на водяній бані, в каструлі, в мікрохвильовій печі, духовці, в мультиварці

У минулі часи сливи не знімали з гілок. Садівники чекали, поки фрукти подвялит сама природа. Збирали лише неабияк які зморщилися під сонячними променями плоди, що впали на землю.