Томатна паста в домашніх умовах: рецепт на зиму зі свіжих помідорів, як зробити в мультиварці, духовці, без оцту, з яблуками + відгуки

Тим, хто любить готувати борщ, гуляш, спагеті, рецепт томатної пасти в домашніх умовах просто необхідний. На відміну від промислової, домашня заготовка не містить хімічних загусників, консервантів.

Томатною пастою по ГОСТу вважається продукт з перетертих помідорів, в якому міститься не менше 25% і не більше 40% сухої речовини. Якщо вода у складі перевищує 40% — це томатне пюре, а не паста. Добротний пастоподібний продукт легко перевірити: ложка добре встромляється, не падає набік.

Попередні розрахунки

Перед тим як приготувати томатну пасту зі свіжих помідорів, слід провести розрахунки, щоб зрозуміти, скільки знадобиться інгредієнтів для бажаного обсягу. Зазвичай в процесі готування відбувається уварка в два рази. Зайва волога випаровується, в каструлі залишається тільки густа томатна м’якоть. В таблиці розраховано кількість інгредієнтів, з якого можна отримати пів-літра, літр або 2 л готової пасти.

Дивіться також:  Варення з абрикосів – прості рецепти зиму

Таблиця — Розрахунок інгредієнтів залежно від обсягу ємностей

Інгредієнти Банка 500 мл Банку 1 л Банку 2 л
Помідори 1,5-2 кг 2,5-3 кг 4-5 кг
Цукор 50 г 50-100 г 100-200 г
Сіль 30 г 30-40 г 80-100 г

Розрахунки приблизні, кінцевий вихід залежить від стиглості, м’ясності, якості плодів та рецептури. Пропорції інгредієнтів можна порушити за своїм смаком, наприклад, зробити пасту солонішою. Кислі помідори рекомендується добре підсолодити, а водянистих плодів взяти трохи більше. Не забувайте, що додаткові овочі також додають об’єм кінцевого продукту.