Як правильно варити рис: 10 головних секретів

Як правильно варити рис: 10 головних секретів

Здається, що немає страви простіше, ніж звичайний варений рис, який так добре поєднується з м’ясом та овочами. Але щойно доходить до справи, починаються проблеми! То він розварюється в кашу, то залишається твердим та малоїстівним. Але не падай духом: через цей етап пройшли усі! Тим більше ми вже дізналися всі секрети, як правильно варити рис – і ділимося ними з тобою!

1. Завжди промивай

При транспортуванні та зберіганні рис у пачці завжди трохи кришиться, а це – липкий крохмаль, який злипається при варінні. Тому, щоб рис вийшов розсипчастим, його завжди і без винятку потрібно промивати!

Завжди промивай - Як варити рис

2. Не замочуйте

Коли рис занадто довго лежить у воді, з нього виходить більше крохмалю. Тому навіть промивати його потрібно одразу перед тим, як покласти в каструлю. Особливо це стосується білого рису, але навіть із нешліфованим чи диким не варто проводити такі експерименти.

Не замочуй - Як варити рис

3. Вибирай правильний посуд

Краще підійде каструля з товстим дном, у якій рис не пригорятиме в міру того, як вбирає воду. Та й температура в таких каструлях розподіляться набагато рівномірніше. Дуже ідеально – є в тебе невеликий чавунний котелок.

Вибирай правильний посуд - Як варити рис

4. Вари рис одразу в окропі

Кидай рис у воду, коли вона вже почала кипіти, а не складай на початку холодну. Від частини це знову пов’язано із вмістом крохмалю, а від частини – так він менше розбухне та залишиться пружним.

Варі відразу в окропі - Як варити рис

5. Пропорції рису та води

Насправді немає єдиного стандарту пропорцій, тому що рис буває дуже різним. Наприклад, для длиннозернистого досить 1,5-2 частин води на 1 частина рису, а коричневого і дикого потрібно вже 3, або навіть більше. Так що спочатку обов’язково вивчи упаковку та рекомендації виробника!

Дивіться також:  20 рецептів тушкованої капусти, які урізноманітнять твоє меню

Пропорції рису та води - Як варити рис

6. Скільки варити рис у часі

З часом приготування така сама ситуація, як і з пропорціями: воно може змінюватись від 10-15 до 60 хвилин. Після цього рекомендуємо залишити рис постояти ще приблизно на 15 хвилин.

Скільки варити рис за часом

7. Не перемішуйте рис під час варіння

Добре перемішай рис один раз – коли додаси його в каструлю, щоб він не прилипав до стінок. Після закипання зменш вогонь, додай спеції, закрий кришку і взагалі не чіпай каструлю, поки рис довариться.

Не перемішувати - Як варити рис

8. Додай спеції вчасно

Коли рис вже зварився, він погано вбирає сіль і спеції, тому додай їх у процесі варіння. Сіль краще кидати взагалі ще до закипання води. Експериментуй із травами, каррі, корицею, гвоздикою та навіть цедрою.

Добавляй спеції вчасно - Як варити рис

9.Чи не зливай воду

Багато хто не знає, але з рису не треба зливати воду, як з макаронів. Досить одразу підібративідповідні пропорції, інакше чим більше води – тим більше зайвого клейкого крохмалю.

Не зливай воду - Як варити рис

10. Як варити рис для суходолу?

На відміну від звичайного, рис для суші якраз повинен бути клейким, і для цього є спеціальні круглозернисті види. Добре його промий, залий водою 1:1,5, проварити 15 хвилин і дай ще 15 хвилин постояти під кришкою. Для заправки проварю 2 ст.л. рисового оцту, 1 ч. л. цукру та 1 ч.л. солі.

Як варити рис для суші