Варення з смородини на зиму, покрокові рецепти

Варення – це ласощі, яке переносить нас у дитинство, в його смаку завжди відчувається турбота близьких і їх любов. Хочете зануритися в солодке дитинство спробувавши улюблене ягідне ласощі з запылившейся банки, яка зберігалася в погребі?! Ми пропонуємо вам такий варіант баночного ласощі як – смородинове варення, яке багате вітамінами. Розпочинаємо з вами до «розповіді» про те, як варити варення з смородини своїми руками.

Варення зі смородини – яке воно буває?

Ми всі так звикли до цього блюда, воно йде з нами по життю мало не з горщика. Але що ж це за десерт? Виявляється варення – це споконвіку слов’янська солодкість, притаманна східним слов’янам і ще кавказьким народам. В основному його варять з фруктів і ягід, але іноді зустрічається варення з овочів, горіхів, шишок і навіть з квітів, взяти хоча б варення з кульбаб. Існує кілька основних видів варення:

  • П’ятихвилинка – таке варення вариться 5 хвилин.
  • Сире варення або як у нас його називають «Вітамін», яке в процесі готування не піддається термічній обробці і зберігає більшу частину корисних речовин;
  • Звичайне варення – приготування такої закрутки зазвичай займає не більше години часу.
Дивіться також:  Як стерилізувати банки (з заготовками і порожні): способи обробки на водяній бані, в каструлі, в мікрохвильовій печі, духовці, в мультиварці

Корисні властивості смородини

Існує два види порічкових ягід: чорна і червона. Та і інша ягоди дуже корисні, але німого відрізняються за хімічним складом. У чорній смородині більше вітамінів, ніж у червоній, особливо вітаміну С і Заліза. Тому чорну смородину використовують при лікуванні простудних захворювань, профілактики цинги і хвороб судин, серця. Але і червоні ягоди в деяких позиціях перевершують чорні, наприклад, у вмісті вітаміну А.