Соус песто: рецепт в домашніх умовах, з чим їдять + відгуки

Песто… Здається, що навіть назва всесвітньо відомого соусу пахне Середземномор’ям. Австралійці додають в нього насіння гарбуза. Німці не шкодують черемші. Але самим смачним і ароматним був і залишається зелений соус у виконанні італійців. І якщо ви думаєте, що імпульсивні жителі сонячної Італії винайшли тільки пасту, візьміть на озброєння рецепт соусу песто в домашніх умовах і переконайтеся: цих хлопців є за що похвалити.

Батьківщиною соусу песто вважається Генуя. Вчені з’ясували, що зародилося страву ще в часи Римської Імперії, але в ранг національного страви було зведено лише в 19 столітті. Можливо, для російського вуха назву соусу звучить хитромудро, але насправді, все гранично просто: pestare по-італійськи означає «розтирати». До чого б це, запитаєте ви. Та до того, що багато років тому, коли блендера не існувало і в помині, господині розтирали інгредієнти для рідкої приправи в ступці. Сьогодні аналогічним чином поступають всі прихильники автентичного рецепта. Шеф-кулінари світу впевнені: кашоподібна подрібнення зелені з допомогою сучасної кухонної техніки вбиває сам дух страви.

Дивіться також:  Соєвий соус - простий рецепт домашнього приготування

Вперше рецепт італійського соусу песто був опублікований в кулінарній книзі на самому початку 19 століття. Тому 1800 рік офіційно визнаний роком народження класичного рецепту в сучасному його розумінні.