Соус для шаверми: класичний рецепт на кефірі або ряжанці, дієтичний без майонезу, томатний

Ароматне м’ясо-гриль, заховане в тонкий лаваш або піту – це всесвітньо відоме блюдо родом із Близького Сходу. У різних країнах його називають по-різному. В Туреччині та Азербайджані – це денер-кебаб, у Вірменії – карси-хоровац, в Греції – гірос, в Ізраїлі – шаварма, в Лівані – куббе. На вітчизняних теренах прижилося слово «шаурма». По-питерски воно звучить, як «шаверма». Незалежно від назви, це блюдо досить смачне, щоб опанувати премудростями його приготування. Один з ключових моментів – класичний рецепт соусу для шавермы.

Шаверма завжди була в пошані у любителів фастфуду. На жаль, якість продукту, реалізованого вуличними торговцями, викликає сумніви. Чи це не привід навчитися готувати улюблене блюдо самостійно? Схема приготування домашньої шавермы включає чотири пункти.

  • М’ясо. Куряче філе потрібно замаринувати на годину в рослинному маслі і спеціях. Далі м’ясо обсмажують на грилі чи звичайної сковороді. Готовий продукт подрібнюють.
  • Овочі. Капусту, огірки, помідори, моркву – все це потрібно нарізати соломкою. Овочі можуть бути свіжими, маринованими або приготованими по-корейськи.
  • Соус. Заправка для шавермы готується на кисломолочної, вершковою, майонезній або томатної основі.
  • Збірка. М’ясо, овочі і соус потрібно загорнути в тонкий лаваш. Готову шаверму підрум’яньте з двох сторін на сухій сковороді.
Дивіться також:  Заварний крем в домашніх умовах - найкращі рецепти