Соус карбонара: рецепти в домашніх умовах для пасти і піци, класичний варіант, а також з молоком, сметаною, вершками і грибами

Навіть ті, хто не бував в Італії, чули про пасту карбонара — поживна і водночас просте блюдо. Спагетті, яйця, бекон, сир, часник — ці п’ять інгредієнтів, якщо вірити історії, надихав на подвиги італійських карбонаріїв — революціонерів. А також були їжею вугільників в лісі. Підкріплювали американців в період Другої світової війни. За час існування до карбонара додавалися й прибиралися інгредієнти: італійські господині винахідливі. Але кожен рецепт соусу карбонара в домашніх умовах простий у виконанні, а страва з ним стане ситніше і придбає смак сонячній Італії.

Дивіться також:  Грибний соус: рецепт з печерицями, як використовувати сушені та заморожені гриби, скільки зберігати

Історія соусу обросла легендами. Основна версія: паста карбонара – їжа вугільників (від італійського «сarbon» – вугілля), людей, які проводили довгий час у лісі для заготівлі деревного вугілля. Взявши те, що було завжди під рукою, – свіжі яйця перепілок, трохи копченої солонини (свинячої грудинки, реберець), овечого сиру, – вони творили чудеса, перетворюючи спагетті, варяться в казанку, символ італійської кухні поряд з піцою. Інша версія свідчить, що нагадує вугільний пил лише чорний перець, яким господині посипають частування, а соус придумали в кінці минулого століття поблизу Риму.