«Шопський салат: класичний рецепт покроково, болгарський і сербський варіанти, різновиди з куркою і грибами

Салат «Шопський» — і закуска, основна страва, гарнір в одній особі. Шкода тільки, що класичний рецепт «Шопского» салату можна використовувати в будь-який час року, так як більшість інгредієнтів — сезонні. Низькокалорійне Блюдо і обов’язково сподобається тим, хто правильно харчується і стежить за фігурою.

Кулінари, особливо новачки, часто плутають блюдо з Болгарії з блюдом з Греції. Чим відрізняється «Шопський салат від «Грецької»? У першому обов’язково присутній свіжий солодкий перець. Традиційно він готується з бринзою, а «Грецький» — з фетою. Класичний «Шопський салат обов’язково викладається шарами. У Болгарії продукти для страви подрібнюються дрібно, в Греції — крупно.

Історія: змішали все, що було під рукою

Салат є болгарським національним блюдом. Вперше з’явився на заході країни. Свою назву отримав на честь шопів — етнічної групи болгар. Люди, що проживають у гірській місцевості, у приготуванні страв використовували самі прості і доступні продукти. Так і з салатом — у нього намішали все, що було під рукою.

Дивіться також:  Вінегрет класичний з горошком: покроковий рецепт з фото

Рецепт «Шопского» салату став відомий в 1956 році. В цей час у Болгарії активно розвивався туризм. На курорті «Дружба» кухарі вирішили запропонувати пікантну закуску з сезонних овочів та сиру. Після цього популярність страви стрімко зросла: рецепт публікували в кулінарних виданнях, використовували в меню ресторанів інших країн. Сьогодні його із задоволенням готують чехи, македонці, серби, албанці та інші мешканці Східної Європи.

У Болгарії традиційне блюдо часто подають у мезе (набір закусок) до алкогольних напоїв. Тут люблять вживати його разом з ракією (місцевий бренді). Страва має ще одну назву — «Балканська зірка».