«Грецький» салат: класичний рецепт хоріатіки з фетаксой, бринзою і фетою + відгуки

«Хоріатіки» – так греки називають традиційний для їх країни овочевий салат, який ми звикли називати «Грецьким». У перекладі на українську це слово означає «сільський». І страва цілком виправдовує свою назву. Класичний рецепт салату «Грецький» включає тільки що зірвані з грядки овочі, замариновані минулої осені оливки, масло оливкових плодів і приготований вручну ропні сир. Ніяких надмірностей – тільки рідне, екологічно чисте, з любов’ю вирощене.

За великим рахунком, сільський салат завжди готували з того, що малося в засіках селянина. Подібність нашого вінегрету. Вважається, що склад класичного «Грецького» салату сформувався кілька століть тому. Та заковика лише в одному – в помідорах. Сьогодні цей рум’яний овоч вважається чи не головним інгредієнтом страви. А тим часом помідор потрапив в Грецію не так давно. Європейці вперше дізналися про нього в 16 столітті, а до Греції томати докотилися вже на початку XVIII століття.

Дивіться також:  Рецепти приготування з салатом айсберг, користь, калорійність продукту

Вирощування томатів у Греції стартував у 1825 році. Спочатку цей овоч їли, немов якийсь делікатес. Про те, щоб відправити таку цінність в миску з сільським салатом, навіть мови бути не могло. І лише з часом, коли греки навчилися вирощувати цю овочеву культуру, помідори разом з огірками та цибулею увійшли в число інгредієнтів традиційного страви.

Томати в Грецію завезли ченці-католики. На початку XIX століття вони використовували плоди помідорів в якості декоративного прикраси. В їжу томати не споживали, бо були глибоко переконані в їх отруйності.