Савойська капуста: рецепти перших та других страв, випічки, користь і шкода, зберігання

Савойська капуста — гарний овоч з крихкими листям. Її виділяє м’який смак, відсутність характерного запаху. Популярності цього продукту додає універсальність застосування. Його можна вживати відразу в сирому вигляді або піддавати тепловій обробці. Рецепти приготування з савойської капусти відрізняються доступністю основного інгредієнта в будь-який час року. З багатьма з них може впоратися навіть початківець кулінар.

Вважається, що савойська капуста родом з Альп. Але сьогодні її вирощують і їдять у всьому світі. Доречною вона буде і на наших столах. Користь савойської капусти робить її частою складовою блюд азіатської та європейської кухні. Овоч містить клітковину, яка покращує травлення, допомагає виводити зайву рідину з організму. А також вітаміни А, С, К, В6, захищають нас від захворювань і нервового виснаження. Входить до складу рослини білок легко перетравлюється. При цьому вміст цукру в капусті настільки низька, що її можна включати до дієти при порушенні обміну речовин. Багато в цьому овочі мікроелементів: калію, марганцю, кальцію, заліза, магнію.

Дивіться також:  Салати з авокадо: прості та смачні рецепти з фото

Щоб продукт максимально розкрив свій смак, качан повинен бути свіжим, круглим і пухким. А листя — тонкі і хвилясті. Пам’ятайте, що довго зберігати савойську капусту не можна. Для заготівлі про запас її краще не маринувати, а заморозити.