Кунжут та продукти з нього: користь і шкода, як приймати

Кунжут знайомий ще з давніх часів, але його використовують досі. З-за безлічі корисних речовин його застосовують у кулінарії, медицині і косметології. Але в основному його вирощують для виготовлення олії.

Хімічний склад і калорійність

Головне достоїнство кунжуту — антиоксидант сезамін. Його застосовують для лікування багатьох хвороб, наприклад, для онкології і високого рівня холестерину. У насінні так само міститься бета-ситостерин. Він сприяє зниженню рівня холестерину. Саме з-за нього термін зберігання олії і насіння дуже великий.

Крім того, до складу кунжуту входять багато амінокислоти, білки та вуглеводи, що входять вітаміни A, B, C, E, магній, залізо, лецетин і багато інших.

Дивіться також:  Рецепти приготування страв з допомогою мультиварки

Ще одна складова, що заслуговує уваги — фітин. Він допомагає відновлювати мінеральний баланс в організмі. А фітостерини допомагає зміцнювати імунітет і сприяє зниженню ризику захворіти на грип. Так само цей елемент допомагає знижувати вагу і зменшує ризик захворіти на атеросклероз.

Тіамін підтримує нормальний обмін речовин і регулює роботу нервової системи. А вітамін РР сприяє нормальній роботі ШЛУНКОВО-кишкового тракту. Енергетична цінність кунжутного насіння становить близько 560-580 ккал. Вміст олії в кунжуті — 45 %.