Салат «Цезар» з куркою: класичний рецепт і його варіації з іншими видами м’яса та морепродуктів

«Цезар» не раз потрапляв до Книги рекордів Гіннеса, що свідчить про його величезної популярності. Досі кухаря невпинно експериментують на «цезарскую» тему, додаючи все нові інгредієнти. Найпростіший варіант — класичний рецепт салату «Цезар» з куркою, радикальний — без листя салату, бюджетний — з консервованої салаки і шпрот. Навіть існує «новоросійська» варіація з морепродуктів, баваруа з авокадо і крабів, соусом з червоної ікри.

Історія про салаті обросла різними неправдоподібними чутками і смішними домислами. Його поява навіть пов’язували з такою кінозіркою, як Кларк Гейбл. Італійський кулінар Лівіо Сантіні, чиказький кухар Джакомо Джунія — обидва стверджували, що саме вони є авторами страви. Але факти — річ незаперечна, і права на нього належать тільки одній людині.

Історія створення

Мікс з простих і доступних продуктів в 1924 році придумав Цезар Кардіні. Цей американець, має італійське коріння, був власником мережі ресторанів в Мексиці. У місті Тіхуана він регулярно приймав гостей із сусідньої Америки, особливо любителів міцних напоїв. Відомо, що в США в цей час діяв «сухий закон». Приїжджих навіть не бентежив той факт, що мексиканський містечко вважався свого роду столицею злочинності.

У День незалежності США ресторан Кардіні був переповнений. З-за великого потоку відвідувачів в середині дня на кухні залишилося мінімум продуктів. Господареві довелося в терміновому порядку вирішувати, чим пригощати гостей. Він взяв продукти, що залишилися, заправив їх вустерским соусом. Відвідувачі прийшли в захват від легкої і пікантною закуски. Після цього «Цезар» став фірмовим блюдом ресторанів Кардіні.

Дивіться також:  Салат "Коханка"- докладний покроковий рецепт

Алекс Кардіні, брат Цезаря, вирішив додати щось від себе. Його простий рецепт салату «Цезар» став включати анчоуси. Між братами, на жаль, не виникло взаєморозуміння. Тому Алексу довелося виїхати в Мехіко, де він успішно відкрив свою мережу ресторанів. Саме в них він став подавати інтерпретовану закуску.

З часом змінювався не тільки склад блюда, але і правила її подачі. Спочатку салат їли руками. Одного разу мексиканський містечко відвідала Уолліс Сімпсон, дружина принца Англії, яка спробувала пікантний салат, користуючись приладами. З тих пір вилка і ніж — незамінні атрибути при подачі страви. Відгуки англійської принцеси допомогли закуски придбати славу в Європі.

Відкриття гастрономічного магазину Цезаря Кардіні припадає на 1938 рік. Найбільш популярним товаром став соус для салату «Цезар». Відгуки про нього були настільки гарні, що за заправкою в Лос-Анджелес приїжджали з різних штатів.

У 50-х роках салат був відзначений паризькими експертами, як краще кулінарний витвір, яке з’явилося в США за останні 50 років. Справу свого батька продовжила дочка, але незабаром продала бізнес сім’ї.