Повидло з яблук на зиму: рецепти без цукру, через м’ясорубку, «П’ятихвилинка», в духовці, в мультиварці

Яблуня — перше дерево, яке культивував людина. Це сталося задовго до нашої ери, а сьогодні на яблуневі сади припадає понад 5 млн га земної суші. Фруктові дерева дають багатий урожай, тому гостро постає питання їх переробки. Сухофрукти, варення, компоти — це далеко не все, що можна приготувати з ароматних плодів. Повидло з яблук на зиму — один з кращих традиційних десертів.

Перше повидло було приготовлено понад 200 років тому. Воно складалося з угорської сливи, уваренной до стану густої пасти. Смак і текстура ласощі настільки сподобалися господиням, що вони почали застосовувати цю технологію для обробки інших продуктів. Так вийшов десерт з яблук.

6 корисних властивостей основного інгредієнта

Хрусткі соковиті яблука не просто смачні, але й неймовірно корисні. Можна виділити шість основних властивостей, завдяки яким цінуються ці фрукти.

  • Запобігають атеросклерозу. Підвищений вміст пектину сприяє зниженню рівня «поганого» холестерину. При регулярному вживанні яблук в рази знижується ризик утворення бляшок у судинах.
  • Нормалізують травлення. Один плід з шкіркою містить 10% від добової норми харчових волокон. Вони нормалізують моторику кишечнику, а також поглинають токсини, виводячи їх з організму природним шляхом.
  • Борються з анемією. Яблука багаті вітамінами і мінералами. Вони особливо цінні завдяки високому вмісту заліза. Ці фактори дозволяють ефективно боротися з авітамінозом і недокрів’ям.
  • Підвищують фізичну витривалість. Фруктоза сприяє швидкому відновленню після фізичних навантажень. Плоди не менш корисні для тих, хто зайнятий розумовою працею і веде малорухливий спосіб життя.
  • Омолоджують організм. При регулярному вживанні фрукти сприяють прискоренню метаболізму і нормалізації водно-сольового балансу. Все це сповільнює процес старіння.
  • Стимулюють мозкову активність. Фосфор активізує розумову роботу і стабілізує нервову систему. Людина простіше засвоює інформацію, краще спить і спокійніше реагує на подразники.
Дивіться також:  Чорниця з цукром на зиму без варіння: протерта, заморожена, у власному соку, «П'ятихвилинка», з желатином + відгуки

Англійці вважають, що якщо з’їдати по яблуку кожен день, можна забути про лікарів. У цьому твердженні є частка правди, тому солодкі плоди обов’язково повинні бути присутніми у вашому раціоні.