Огірки у власному соку: рецепти на зиму без стерилізації, приготування гарячим способом, в пакеті, часточками, кружальцями, з олією, часником, гірчицею

Ось уже 6 тис. років огірки незмінно присутні в раціоні людини. Вперше методики засалювання соковитих овочів були випробувані ще в Стародавньому Римі. Поступово плід і страви з нього «дійшли» до Візантії, а потім — до слов’янських народів. Останнім соковита, хрустка закуска особливо полюбилася. Наші предки винайшли безліч способів маринування літніх овочів. Але однією з найулюбленіших залишається заготівля на зиму у власному соку.

Технологія консервування овочів «у власному соку» говорить сама за себе. Для приготування розсолу не потрібна вода. Огірки маринуються в рідині, яку самі ж виділяють під дією солі і спецій. Таким чином, виходять максимально натуральними за складом і насиченим смаком.

Вплив на організм

Є смачні продукти — це суцільне задоволення. А якщо продукти ще й корисні, то це задоволення подвійно. Щоб отримувати максимум позитиву від прийому їжі, обов’язково цікавтеся, як вона впливає на організм. Наприклад, огірки у власному соку — це винятково корисний продукт.

Близько 90% хімічного складу плоду припадає на воду. Може здатися, що цей овоч абсолютно даремний. Хіба що спрагу можна їм вгамувати. Але це далеко не так. З найдавніших часів цілющі властивості зеленого плода високо цінувалися і активно застосовувалися в народній медицині. Причому солоні огірки не менш корисні, ніж свіжі. Закуска у власному соку сприятливо впливає на організм по шести фронтах.

  • Профілактика захворювань щитовидної залози. У складі солінь присутній йод. Він необхідний для нормального функціонування щитовидної залози.
  • Очищення від токсинів. Овочі у власному соку володіють вираженою антиоксидантною дією. Вони допомагають очистити організм від шлаків, токсинів і вільних радикалів. Це робить людину більш енергійним і працездатним.
  • Нормалізація травлення. Закуска стимулює вироблення шлункового соку, необхідного для переварювання їжі. Завдяки присутності в складі клітковини, нормалізується перистальтика кишечника.
  • Поліпшення апетиту. Солона закуска дратує смакові рецептори, пробуджуючи в людині здоровий апетит.
  • Відновлення водного балансу. Вода важлива і для краси, і для нормальної роботи внутрішніх органів. З’ївши солоний огірок, ви неодмінно захочете пити, ніж поповніть ресурси живлющої вологи в організмі.
  • Зміцнення імунітету. Вітамін С робить організм більш стійким до інфекцій і вірусів.
Дивіться також:  Помідори по-вірменськи: рецепти на зиму з зелених і бурих плодів, як приготувати мариновані, малосольні, фаршировані + відгуки

Огірки у власному соку не рекомендується їсти людям з тонкою зубною емаллю. Кисле середовище, що утворюється в роті при вживанні маринованих плодів, призводить до більш стрімкого руйнування кісткової тканини. Також консервовані овочі подразнюють слизові оболонки шлунка і кишечника.