Варення з обліпихи: рецепти без кісточок і без варіння

Обліпиха виділяється серед інших ягід не тільки яскравим помаранчевим кольором і масою корисних складових. Дозріває вона, на відміну від інших культур, пізньої осені, а особливо хороша після перших морозів. Тому ласувати нею в свіжому вигляді довго не вийде. На кущах вона замерзне, а в теплі після морозу зіпсується. І тут на допомогу приходить рецепт варення їх обліпихи. Точніше, різноманітність рецептів. Це відмінний спосіб зберегти корисні властивості ягоди і використовувати їх у лікувальних цілях.

Сама обліпиха — джерело корисних речовин, помічниця при різних проблемах зі здоров’ям. З неї, крім варення, виготовляють обліпихова масло. Воно лікує опіки, запалення, виразки, рани, маючи спрямоване місцеву дію. Варення ж робить загальний вплив на весь організм. Покращує стан при хворобах травлення, серця і судин. Збагачує раціон вітамінами. Є профілактичним засобом від ряду захворювань.

Дивіться також:  Тушонка з курки в домашніх умовах: рецепти в духовці, мультиварці, автоклаві, скороварці і каструлі

Існує маса способів, як варити варення з обліпихи. Роблять джем, сік, повидло, начинку для випічки. Ягоди можна зберігати замороженими.