Мочені яблука: рецепт в домашніх умовах в банках, відрах, з капустою, з горобиною, з гірчицею, з медом

Як правило, яблуневі дерева дають багатий урожай. Вистачає, щоб вдосталь наїстися соковитих плодів, наварити варення і закрити компотів. Але як зберегти дорогоцінний запас до зими? Навіть якщо поставити ящик з яблуками у темний прохолодний льох, вони швидко почнуть втрачати вітаміни. А ось мочіння дозволяє не тільки зберегти, але і примножити корисні властивості плодів. Ви не пошкодуєте, якщо вирішите втілити в життя рецепт мочених яблук в домашніх умовах.

Яблука настільки поширені на вітчизняних широтах, що здаються цілком буденними. З задоволенням поїдаючи соковиті плоди, мало хто замислюється про історію, легендах і статистикою. Ви полюбите яблука ще сильніше, якщо познайомитеся з деякими цікавими фактами про них.

  • Незліченна безліч сортів. На даний момент існує понад 7 тис. сортів яблук. Назвати точну цифру неможливо, так як мало не щодня з легкої руки селекціонерів з’являються нові сорти. Вони мають не тільки гастрономічну, а також декоративне і технічне призначення.
  • Символ життя і довголіття. Саме так характеризують яблуко в багатьох світових культурах. Наприклад, стародавні слов’яни дарували плід новонародженому, щоб він ріс міцним і здоровим. А в деяких регіонах Німеччини зберігається гарна традиція садити яблуню в честь народження дитини.
  • Перша ялинкова іграшка. В XVI-XIX століттях європейці прикрашали різдвяні дерева яблуками. Традиція порушилась з-за сильного неврожаю. Тоді склодуви придумали різнокольорові кулі, прототипами для яких стали саме яблука.
  • Плоди-рекордсмени. Наймініатюрніший яблуко, занесене в книгу рекордів Гіннеса, за розмірами ледь перевершує горошину. А ось найбільший плід був розміром з людську голову і важив майже 2 кг.
  • Виконавець бажань. Стародавні перси вірили, що якщо з’їсти 40 яблук підряд, попередньо дмухаючи на кожне здійсниться найзаповітніша мрія. Але до цієї справи потрібно підходити відповідально. Якщо просто надкусывать плоди або зупинитися на півдорозі, на їдця можуть обрушитися неприємності.
Дивіться також:  Маринований гострий перець на зиму: рецепти консервації гіркого стручкового перцю чилі з помідорами, з медом, по-корейськи