Як солити сироїжки на зиму: рецепт солоних і маринованих грибів, холодний і гарячий способи заготівлі + відгуки

Як солити сироїжки на зиму: 3 правила

Від того, які сироїжки ви зібрали, залежить тривалість попередньої обробки, оптимальний спосіб засолу. Щоб правильно підготувати гриби до консервації в банках або перетворення у соління, приділіть належну увагу трьом основним моментам.

Визначення технології

Не всякий вид сироїжок підходить для засолювання гарячим способом. Проаналізуйте ваш урожай з допомогою таблиці, щоб зрозуміти, який метод консервування вибрати, як довго вимочувати продукт перед основним приготуванням.

Таблиця — Відповідність видів сироїжок способів соління

Спосіб засолювання Тип гриба Тривалість вимочування, годинник Особливості
Гарячий Не дуже гіркий 12 Заміна води кожні 6 годин
Сухий Негорький 5 — Відсутність соку на зрізі;
— вимочування не обов’язково
Холодний Горький 24 Заміна води кожні 4 години

Холодний спосіб засолювання, як і маринування, вважається універсальним, підходить для будь-якого виду сироїжок незалежно від ступеня гіркоти.

Водні процедури

Сироїжка відноситься до ламким грибів: досить випадково зачепити капелюшок, як від неї тут же «відколюється» шматок пластинчастої м’якоті. Найбільше гриби схильні до травмування в момент очищення від хвої і піску. Тому мити дари лісу потрібно особливо обережно.

  • Замочування. Перш ніж почати активно мити гриб, його необхідно замочити. Просто викладіть вміст кошика в широкий посуд, наповнену теплою водою, залиште на 15 хвилин.
  • Мийка. Щоб гриби очистити від залишків сміття, озбройтеся старою зубною щіткою з максимально м’якою щетиною. З її допомогою, роблячи легкі вимітаючі руху, ви зможете зняти смітинки, які не відстали при замочуванні.
  • Промивка. Перед вимочуванням, після механічного очищення, дари лісу слід відкинути на друшляк, промити під проточною холодною водою.
Дивіться також:  Варення з огірків: рецепт на зиму з лимоном, м'ятою, апельсином, медом, желатином, аґрусом, без стерилізації + відгуки

Чистка

Думки про те, чи потрібно очищати капелюшок сироїжки, кардинально розходяться. Одні кажуть, що цього робити не потрібно. Інші — що треба, причому обов’язково. Насправді ж, істина десь посередині. Ні в одному з рецептів ви не зустрінете рекомендації за настійною очищенню капелюшки. Але якщо у вас є час і сили, верхню плівку все-таки краще зняти. По-перше, це зовні зробить продукт більш естетичним. А по-друге, нехай і не суттєво, але все ж таки підвищить терміни зберігання заготовки.