Як солити сироїжки на зиму: рецепт солоних і маринованих грибів, холодний і гарячий способи заготівлі + відгуки

Особливості вибору по капелюшках

Щоб сироїжки вийшли смачними і хрусткими, потрібно знати, як їх правильно вибирати. Не лякайтеся: вчити напам’ять опис всіх 60 зустрічаються в нашій країні видів цього грибного сімейства не потрібно. Достатньо знати основні відмінності різнокольорових капелюшків.

  • Червоний. Цей відтінок капелюшки свідчить про те, що гриб буде гірчити. Тому перед приготуванням його потрібно обов’язково вимочіть в злегка підсоленій воді хоча б години дві-три. Чим більше червоного відтінку на капелюшку, тим гірше її смакові властивості.
  • Синій і коричневий. Ці кольори є антагоністами червоного. Пофарбована в ці відтінки капелюшок буде мати м’який горіховий присмак, зовсім не буде гірчити.
  • Блідо-зелений. Той самий, в який пофарбована бліда поганка. Дивно, але сироїжки, що мають такий колір, вважаються найбільш смачними. Однак будьте акуратні, зрізуючи гриб: беріть лише той, у якості якого ви впевнені. Схожість з блідою поганкою може зіграти злий жарт.
  • Болотні. Сироїжки, мають глибокий болотний колір, не їдять. Цей гриб не відноситься до отруйних, але і в лавах їстівних він теж не числиться.
  • Жовті та рожеві. Ці гриби, незважаючи на симпатичний зовнішній вигляд, позбавлені характерного грибного аромату, мають слабко виражений смак. Тому бувалі грибники відносяться до рожевим і жовтим сыроежкам упереджено, не поспішають наповнювати ними свої кошики.
Дивіться також:  Хрусткі мариновані огірки: рецепт на зиму в банках з лимонною кислотою, оцтом, горілкою, кетчупом, по-болгарськи, без стерилізації і в пакеті + відгуки

Сироїжки, капелюшок яких забарвлена в яскраво-червоний колір, не їдять. Вживання цього гриба в їжу може спричинити отруєння. Даний представник грибного сімейства є токсичним, але до отруйних все ж не відноситься.