Як солити сироїжки на зиму: рецепт солоних і маринованих грибів, холодний і гарячий способи заготівлі + відгуки

Їстівні гриби відрізняються від умовно-їстівних тим, що не потребують термічної обробки. Сироїжка відноситься до перших, а значить, може бути вжита в їжу навіть у сирому вигляді. Правда, любителів такого ласощі знайдеться небагато. Цей гриб гірчить, залишає після себе не надто приємний пекучий присмак у роті. Ось чому шанувальників «тихого полювання» варто знати, як солити сироїжки на зиму. Тим більше що рецептів і способів існує безліч.

Латинська назва сироїжки — Russula — перекладається як «червонуватий». Це пряма вказівка на головну візуальну характеристику даного представника царства живої природи. Видів сироїжок існує досить багато, і всі вони відрізняються один від одного кольором капелюшки. У одних вона рожева, як, наприклад, у сироїжки березової. У інших — руда, як у сироїжки золотистою. У третіх — бруднувата, як у сироїжки сіркою. А у четвертих і зовсім землянистая, як у чорного подгруздка. Сироїжки можна солити, смажити, варити і маринувати, подаючи до столу в різному вигляді, в складі різних страв.

Дивіться також:  Стерилізація банок в мікрохвильовці: як обробляти порожні ємності і з заготовками, скільки хвилин і при якій потужності + відгуки

У світі налічується майже 280 видів сироїжок. 60 з них зустрічаються на території нашої країни. Пластинчастий гриб має циліндричну ніжку і капелюшок, який з часом змінює свою форму з кулястої на колокольчатую, а пізніше — на воронкоподібну.