Авокадо: користь і шкода для організму жінок і чоловіків

Авокадо — маслянистий плід, корисний для чоловіків, жінок і дітей. У чому його позитивні властивості і якої шкоди може завдати екзотичний плід для організму?

Авокадо — плід вічнозеленого дерева сімейства Лаврових. Батьківщина екзотичного продукту — Мексика, друга назва — алігаторова груша. Сьогодні вирощується в країнах з середземноморським і тропічним кліматом. Смак недоспілого продукту нагадує незрілу грушу з щільною м’якоттю і твердою шкіркою, а стиглий — розтоплене вершкове масло з легким горіховим присмаком. У чому полягають користь і шкода авокадо для організму?

Склад авокадо

Екзотичний фрукт буває овальної, кулястої, грушоподібної форми. Довжина варіюється до 20 см, а вага — від 200 грам до 1,75 кг Шкірка темно-зеленого відтінку, а м’якоть — світло-жовта масляниста. Всередині плоду розташовується кісточка розміром від 3 див. Користь продукту полягає в його унікальному хімічному складі:

  • мікроелементи: натрій, фосфор, кальцій, марганець, магній;
  • вітаміни: А, В, Е, РР, С, D;
  • каротиноїди.
Дивіться також:  Продукти з низьким глікемічним індексом: таблиця, дієта

Калорійність екзотичного плоду в 100 грамах дорівнює 250 Ккал. Авокадо — живильний інгредієнт, в якому відсутні шкідливі жири і цукри, що дозволяє включати продукт в раціон людини, що дотримується дієтичного харчування.

Наявність олеїнової кислоти сприятливо позначається на серцево-судинній системі, запобігаючи утворенню холестеринових бляшок. В екзотичному фрукті містяться активні речовини, що дозволяють зберегти молодість, запобігти раніше старіння організму. Особливою популярністю користується серед вегетаріанців, так як за своїм складом замінює м’ясо, яєчні продукти.