Мигдаль: користь і шкода горіхів для чоловіків і жінок, застосування

Якщо ви думаєте, що мигдаль можна їсти тільки в задоволення і прикрашати їм випічку, ви сильно помиляєтеся. Він ще і неймовірно корисний, але чим? Давайте з’ясуємо разом, чому цей горішок вважають самим смачним і чому його так високо цінують.

Цікаво те, що дерево відноситься до сімейства Рожевих, але до роду Слив. Тому вважати мигдаль горіхом – величезна помилка. Насправді, це кісточка. Хоча в звичному всім розумінні набагато простіше називати її горішком.

Хімічний склад і калорійність

Коли ви прочитаєте склад і калорійність цього продукту, будете дуже здивовані. Це не горіх, а джерело корисних речовин! Але варто бути обережними з дозуванням, так як вони досить ситні, а значить, добре насичують і живлять навіть в малій кількості.

Дивіться також:  Грибний соус: рецепти приготування з вершками, сметаною

Калорійність мигдалю – 609 ккал/100 р. Серед них 18.6 г білків, 13 г вуглеводів і 53.7 г жирів. У тому числі 7 г харчових волокон, 3.7 м золи і 4 г води.

Також входить: вітамін A, бета-каротин, величезна група вітаміну B, C, E і PP, ніацин. Крім них, у складі калій, хлор, кальцій, фосфор, магній, сірка і натрій. Крім цього, є марганець, залізо, цинк, йод, фтор, селен і мідь.

А також замінні і незамінні амінокислоти, засвоювані вуглеводи, стероли, жирні кислоти: насичені жирні кислоти, мононенасичені і поліненасичені.