Продукти з низьким глікемічним індексом: таблиця, дієта

Вживання правильних продуктів впливає на життєдіяльність організму. Харчування має зберегти життя, а не завдати шкоди. Тому важливо розбиратися в продуктах і знати їх глікемічний індекс. Розуміючи шкоду цукру, можна убезпечити себе від зайвої ваги і такого захворювання, як цукровий діабет.

Добре відомо, що цукор, а саме чиста глюкоза – ворог фігурі. І це дійсно так, адже цукор є висококалорійним і легко засвоюваним продуктом. Багато хто знає, що при схудненні необхідно відмовитися від солодощів.

Але не всі розуміють, що кожен продукт впливає на підвищення цукру в крові по-своєму. Тому, поїдаючи весь день фрукти, дивуються, чому зайва вага не йде. Вся справа в глікемічному індексі продуктів. Розберемо, що це таке і як правильно вибирати продукти.

Глікемічний індекс і його роль в харчуванні

Глікемічний індекс (ГІ) є показником впливу продуктів на підвищення глюкози в крові. Чим вище індекс продукту, тим більше підвищується цукор. Харчуючись продуктами з високим індексом, відбувається підвищення надлишкової маси тіла.

Дивіться також:  Перепелині яйця: користь і шкода для жінок, чоловіків і дітей

ГІ підвищений в продуктах, що містять прості вуглеводи. Що дає нам цей показник і навіщо він потрібен? Від незнання індексів глюкози вживаних продуктів, можна набрати зайві кілограми, навіть від нешкідливих продуктів, які можна при правильному харчуванні.

Вважається, що правильно зробити легкий перекус фруктом, щоб перебити голод. Але варто звернути увагу на ГІ банана, як все стає зрозумілим. Цей фрукт володіє високим ГІ, тому його вплив на підвищення цукру призводить до відкладення жиру в проблемних зонах.

Тому, краще звернути увагу на таблицю продуктів з низьким індексом і вибрати для перекусу, наприклад, яблуко.

Правильний вибір не зашкодить фігурі. А також при надходженні цукру в організм, виробляється гормон інсулін, що знижує концентрацію глюкози в крові.

Порушення секреції інсуліну може призвести до цукрового діабету. Тому важливо звертати увагу на ГІ не тільки для стрункості, але і для здоров’я.