Приправа для плову: які бувають склади, коли додавати

Плов — східне блюдо, яке полюбилося народам усього світу і є частим «гостем» на столах. Незважаючи на те, що він володіє різними технологіями приготування, незмінною залишається «родзинка» — приправи і спеції, які здатні підкреслити його неповторний, гострий і насичений смак.

Крім цього, приправи є консервантом природного походження, завдяки яким плов може зберігатися протягом довгого часу, навіть в умовах спекотного клімату. Неможливо не відзначити їх унікальні властивості: поліпшення травлення і обміну речовин.

Які приправи потрібні для плову

Спеції — важливе доповнення до плову, які дозволяють зробити блюдо неймовірно ароматним і смачним. Також такі «прості» добавки грають естетичну функцію, роблячи блюдо золотистим і апетитним.

На сьогоднішній день існує неймовірно велику кількість приправ, кожна з яких по-своєму неповторна.

Однак незважаючи на різноманітність, ні в якому разі не потрібно замінювати ними основні спеції. Вони можуть бути тільки додатковою «ноткою» під час приготування справжнього плову.

Узбецький

У такий плов додається справжня італійська приправа, для якої характерна наявність таких компонентів: імеретинський шафран (подробленный), зіра, барбарис, чорний мелений перець, мелений перець чилі, білий кунжут.

Дивіться також:  Які смачні страви можна приготувати з простого набору продуктів?

Відмінною особливістю узбецької добавки є відсутність куркуми, замість якої використовується шафран. Цей інгредієнт наповнює плов вишуканими ароматними нотками і надає йому золотистий відтінок.

Зі свининою

 

Під час приготування плову зі свининою необхідно додавати шафран, барбарис і зіру, без яких неможливо досягти смакової гармонії. Їх можна використовувати як в подрібненому, так і в цілісному вигляді, однак майстри кулінарії радять застосовувати другий варіант.

Головне правило використання барбарису полягає в його невеликій кількості, так як в іншому випадку страва стане дуже гірким.

З куркою

Щоб приготувати справді смачний і красивий плов з куркою, потрібно обов’язково додавати спеції: чебрець, куркума, розмарин, каррі, коріандр, орегано. Ці добавки зможуть підкреслити неймовірний аромат курячого м’яса, роблячи його більш насиченим, соковитим і смачним.