Продукти, що містять білок: повний список таблиця

Білок — важливий елемент в організмі людини. При його недоліку відбуваються збої в обмінних процесах, сповільнюється робота видільної системи, порушується гормональний фон. Причому білок не синтезується в організмі людини — він може надходити тільки з їжею. Тому при формуванні раціону важливо вибирати продукти з достатнім вмістом протеїнів у складі.

Значення білків для організму

Білок — джерело сили і енергії, сприяє збалансованій роботі обмінних процесів, набору м’язової маси. Крім того, білок виконує такі функції:

  • Гормональні. Оскільки більша частина гормонів являє собою білки. При надходженні достатньої кількості протеїнів нормалізується гормональний фон.
  • Будівельна. Білки беруть участь у формуванні клітин.
  • Регулююча. Оскільки протеїни є основними регуляторами обмінних процесів усередині клітин.
  • Захисна. Білки зміцнюють імунітет, активізують захисні функції організму.
Дивіться також:  Волоський горіх: корисні властивості і протипоказання ядер, масла

У разі нестачі білка можуть відзначатися такі проблеми, як збої в роботі гормональний і серцево-судинної систем, зниження імунітету.

Як відзначають фахівці, варто регулярно контролювати вміст білка, обережно ставлячись до низькокалорійних дієт. Але при цьому не слід перевантажувати свій організм продуктами з великою кількістю протеїнів, слід знайти золоту середину.