15 рецептів оригінального варення з волоських горіхів

15 рецептів оригінального варення з волоських горіхів

Якщо хочеться вишуканих і корисних ласощів, зваріть варення з волоських горіхів. Приготування вимагає багато часу та сил, але результати перевершують усі очікування. Ділимося 15 найкращими рецептами, готуй та насолоджуйся!

1. Класичний рецепт варення з волоськими горіхами

Класичний рецепт варення з волоськими горіхами

Працюй з горіхами в рукавичках, щоб не забарвилися руки.

Тобі знадобиться: 1 кг зелених волоських горіхів, 1,5 кг цукру, 1 л води, сік одного лимона.

Приготування: Горіхи очисти від шкірки, проткни в кількох місцях та вимочи у воді 10 днів. У свіжій воді провари горіхи 10 хвилин і відкинь на друшляк.

Закип’яти воду з цукром, всипати горіхи та варити 20 хвилин. Зніміть з вогню, остудіть і через годину повторіть процедуру. При третьому варінні додай сік лимона, проварити 15 хвилин, розлий по банках і закатай.

2. Варення з волоських горіхів з лимоном

Варення з волоських горіхів з лимоном

У день рекомендується з’їдати не більше 4 ст. горіхового варення.

Тобі знадобиться: 1 кг зелених волоських горіхів, 1 лимон, 1,5 кг цукру, 1200 мл води.

Приготування: Горіхи підготуй, наріж і вимочуй 7-10 днів. Лимон ошпари окропом і наріж разом зі шкіркою. Закип’яти воду з цукром, всипати горіхи і варити 15 хвилин. Зніміть з вогню, остудіть і через годину проваріть горіхи ще 10 хвилин. Втретє додай лимон та вари 10 хвилин. Розклади варення за стерилізованими банками і закатай.

3. Варення з волоських горіхів по-вірменськи

Варення з волоських горіхів по-вірменськи

Горіхи в баночках повинні бути повністю покриті сиропом.

Тобі знадобиться: 200 штук горіхів, 2,5 кг цукру, 3 л води, 1 паличка кориці, по 10 штук кардамону та гвоздики, 0,5 ч.л. лимонної кислоти.

Приготування: Горіхи очисти від шкірки та замочіть на 10 днів. Прокип’яти воду з цукром, всип спеції та варити 10 хвилин. Додай горіхи, провари півгодини, вимкни та остуди. Додай лимонну кислоту та готуй на повільному вогні 2 години. Розклади варення по чистих банках і закатай.

4. Варення з волоських горіхів із шоколадом

Варення з волоських горіхів з шоколадом

Вимочуй горіхи у воді з лимонним соком 2 дні.

Тобі знадобиться: 1 кг волоських горіхів, 1 кг цукру, 300 г какао-порошку, 0,5 ч.л. меленої кориці, 1 ч. л. лимонної кислоти, 1 склянка води.

Дивіться також:  Борщ з куркою - 15 смачних, простих та ситних рецептів

Приготування: Горіхи підготуй, вимочіть та проваріть 2,5 години. Переклади в цукровий сироп та вари 1,5 години. Додай какао-порошок, корицю, лимонну кислоту та кип’ятити ще 15 хвилин. Розклади варення по банках і закрий кришками.

5. Варення з волоськими горіхами та медом

Варення з волоськими горіхами та медом

Краще використовуй горіхи молочної стиглості.

Тобі знадобиться: 2 кг волоських горіхів, 1 склянка меду, 1,5 л води, 1 кг цукру, 1 ст.л. лимонного соку, 5 бутонів гвоздики, 1 паличка кориці.

Приготування: Горіхи вимочуй 7 днів у чистій воді, провари двічі по 15 хвилин та остуди. З води та цукру звари солодкий сироп, додай горіхи, спеції, лимонну кислоту та мед. Прокип’ятіть варення 2 години на повільному вогні і закатай у банки.

6. Варення з волоськими горіхами та яблуками

Варення з волоськими горіхами та яблуками

Горіхи на варення збирають на початку червня.

Тобі знадобиться: 1 кг очищених горіхів, 500 г яблук, 1 кг цукру, 0,5 ч.л. лимонноїкислоти, 1 л води, 5 горошин запашного перцю, 0,5 палички кориці.

Приготування: Горіхи підготуй, вимочіть і проваріть у воді півгодини. Поміняй воду, всип цукор і вари 15 хвилин. Додай спеції, нарізані яблука та через 10 хвилин вимкни. За годину повтори процедуру знову. Втретє додай лимонну кислоту, провари 15 хвилин і розлий по стерилізованих банках.

7. Варення з волоських горіхів по-болгарськи

Варення з волоських горіхів по-болгарськи

Найпростіший і найшвидший рецепт горіхового варення!

Тобі знадобиться: 1 кг волоських горіхів молочної зрілості, 1 кг цукру, половина палички кориці, 10 г кардамону, 200 г лимонної кислоти, вода.

Приготування: Горіхи підготуй та промою. Змішай 10 г лимонної кислоти з 1 л води, всип горіхи і проварити 10 хвилин, остудити. Повторіть процедуру 5 разів у новому розчині.

Скип’яти 0,5 л води з цукром, всип спеції, горіхи та вари 60 хвилин. Додай 5 г лимонної кислоти та вари ще 10 хвилин. Гаряче варення розклади по банках та накрий кришками.

8. Чорне варення з волоських горіхів

Чорне варення з волоських горіхів

Міняй воду в горіхах 3-5 разів на добу.

Тобі знадобиться: 1,5 кг зелених волоських горіхів, 1 кг цукру, 1 паличка кориці, 3 кардамони, половина лимона, 3 гвоздики, 1 л води.< /p>

Дивіться також:  Манник на кефірі: 12 простих та смачних рецептів

Приготування: Очищені горіхи проколі та вимочі спочатку у вапняній, а потім у звичайній воді. З води та цукру зварити сироп, додати горіхи, спеції та проварити півгодини. Вимкни та прибери варення настоюватися на 12 годин. Влий у каструлю сік лимона, проварити 15 хвилин на повільному вогні, вилови спеції та остуди. Прокип’яті 10 хвилин і розлий по банках.

9. Варення з волоськими горіхами та сливою

Баріння з волоськими горіхами та сливою

Варіння виходить дуже смачним та ароматним!

Тобі знадобиться: 500 г ядер волоських горіхів, 1 кг сливи, 1 кг цукру, сік половини лимона, 3 кардамони, 3 горошини запашного перцю, ванілін на кінчику ножа.

Приготування: Зливи промий, зроби невеликий надріз та видали кісточки. У кожну вклади горішок. Закип’ятіть воду з цукром, додай сік лимона, спеції, сливи з горіхами та вари півгодини. Розклади по банкам, залий сиропом і закатай.

10. Варення з волоських горіхів та фейхоа

Варення з волоських горіхів та фейхоа

Зберігай це горіхове варення не довше 9 місяців.

Тобі знадобиться: 1 кг ядер волоських горіхів, 1 кг очищеної фейхоа, 1,5 кг цукру, 1ст.л. лимонного соку, вода.

Приготування: Подрібни фейхоа з цукром у блендері. Горіхи залий окропом на 15 хвилин, промийте, подрібніть і змішайте з фейхоа. Додай воду, лимонну кислоту, проваріть 10 хвилин і розкладіть у підготовлену тару.

11. Варення з половинок волоського горіха

Варення з половинок волоського горіха

М’якість горіхів перевіряють зубочисткою.

Тобі знадобиться: 1 кг зелених волоських горіхів, 1 кг цукру, сік половини лимона, 3 кардамони, 1 паличка кориці, 1 л води.

Приготування: Горіхи очисти, наріж навпіл і вимочи. Закип’яти воду з цукром, додати спеції та проварити 5 хвилин. Всип грецькі горіхи, готуй півгодини на повільному вогні, остуди і прибери наполягати на 4-5 годин. Знову провари півгодини та остуди. Вилови спеції, влий сік лимона і проварити 20 хвилин. Гаряче варення розлий по банках і закатай.

12. Варення із зелених волоських горіхів зі шкіркою

Варення із зелених волоських горіхів із шкіркою

Перед першою дегустацією варення має настоятися не менше 5-6 тижнів.

Тобі знадобиться: 100 шт.волоських горіхів молочної зрілості, 1 кг цукру, 100 мл лимонного соку, ванілін на кінчику ножа, 300 г негашеного вапна, 1 ст.л. галунів,вода

Дивіться також:  20 рецептів оригінальних тарталеток з начинками

Приготування: Зніми тонкий шар шкірки з горіхів, вимочіть 3 дні у чистій воді, 4 дні у вапняній воді та промою. Провари горіхи у воді з галуном, відкинь на друшляк та остуди.

Закип’яти воду з цукром, всипати горіхи та варити 20 хвилин. За годину повтори процедуру знову. На третій раз додай ванілін, лимонний сік та вари 15 хвилин. Розлий варення по банках і закрий кришками.

13. Варення з волоських горіхів зі спеціями

Варення з волоських горіхів зі спеціями

Вибирай щільні горіхи правильної форми, без плям та тріщин.

Тобі знадобиться: 1 кг зелених волоських горіхів, 1,5 кг цукру, 1 лимон, 1 паличка кориці, 3 кардамони, 3 горошини запашного перцю, 50 г імбиру, 1 л води .

Приготування: Горіхи підготувати та вимочити. Змішай воду з цукром і доведи до кипіння, додай спеції та проварити 5 хвилин. Всип нарізаний імбир та вимочені горіхи. Вари 45 хвилин на повільному вогні під кришкою, вимкни та прибери убік на півгодини. Додай сік лимона, проварити 15 хвилин і вимкни. Гаряче варення розклади по банках і закатай.

14. Просте варення з волоськими горіхами та цукром

Просте варення з волоськими горіхами та цукром

Не використовуй для приготування варення посуд з міді чи алюмінію.

Тобі знадобиться: 1 кг зелених волоських горіхів, 2 кг цукру, 1 л води.

Приготування: Горіхи вимочіть 10 днів у м’якій воді, потім проваріть 40 хвилин і відкинь на друшляк. Закип’ятіть воду з цукром, додай горіхи та вари 15 хвилин. Вимкни та прибери варення настоюватися на 3 дні. Проварити 15 хвилин, розлий у підготовлені банки і закатай.

15. Варення з волоських горіхів та обліпихи

Варення з волоських горіхів та обліпихи

За бажанням можеш додати у варення ще й улюблені спеції.

Тобі знадобиться: 500 г ядер волоських горіхів, 800 г обліпихи, 1 ст.л. лимонного соку, 1,2 кг цукру, 400 мл води.

Приготування: Горіхи очисти та подрібни ножем. Зварити сироп з цукру і води, всипати горіхи і проварити 20 хвилин. Додай обліпиху, зменш вогонь і кип’ятити всі 20 хвилин. Розклади варення по банках і закатай.