Ростбіф з яловичини – 3 рецепту приготування в духовці

Головне завдання господині – надати м’ясу максимальну соковитість всередині і апетитну скоринку зовні шматка, тому його попередньо обсмажують на сковороді з обох сторін. Можна обмазати м’ясо дижонской гірчицею або рідким медом та обсипати прованськими травами.

Що таке ростбіф. Історія страви

Ростбіф – блюдо англійської кухні, відоме ще в 17 столітті. У перекладі з англійської назва «ростбіф» перекладається як «запечена яловичина». М’ясо, запечене в духовій шафі одним великим шматком, кухарі попередньо натирали рослинним маслом, сіллю і спеціями.

Частіше ростбіф в англійських будинках подавався по вихідним і святковим дням. Завдяки розкішного аромату, апетитною хрусткій скоринці і універсальності подачі – в гарячому і холодному вигляді, ростбіф прийшовся до смаку в усьому світі.

Як вибрати м’ясо для ростбіфа

За всіма правилами кухарського мистецтва для ростбіфа вибирають тільки яловичину з жировими прошарками – мармурову яловичину. Якщо ваш бюджет скромний, виберіть просту яловичину з невеликими жировими прошарками, так як жир при запіканні додасть м’ясу соковитість і аромат.

Дивіться також:  Картопля з курячою грудкою в духовці: покрокові рецепти

Важливі частини туші, з якої вибирають м’ясо для ростбіфа. Це може бути вирізка, м’ясо тонкого – спинна частина, і товстого краю – поперекова частина. Соковитим буде ростбіф, якщо приготувати його на ребрах. Краще взяти відруб з 4-5 реберних кісток з м’ясом.

М’ясо повинно бути витриманим. Його витримують у спеціальних камерах при температурі в межах від 0 градусів до 10 діб. Не беріть свіже та заморожене м’ясо.

У магазинах пропонують готові напівфабрикати в вакуумній упаковці – для ростбіфа підійде і такий варіант, але звертайте увагу на термін придатності товару і умови зберігання в торгових точках.