Обід на швидку руку – рецепти страв з простих продуктів

Існує думка, що сніданок – це найважливіший прийом їжі. Однак обід має не менш важливе значення.

У другій половині дня позначається нестача енергії: людина втрачає концентрацію, стає млявим, його може навіть нудити. Це відбувається, якщо організм отримує калорії понад норму (більше ніж 800).

Потрібно правильно планувати щоденне меню, щоб уникнути переїдання. Високе споживання вуглеводів стимулює організм виробляти серотонін — хімічна речовина, яка викликає загальмованість.

Що краще приготувати на обід?

 

Кухарі та дієтологи в один голос твердять про те, що ідеальний обід повинен містити суміш вітамінів, мінералів, жирів, вуглеводів і білків. Всі ці корисні речовини допомагають організму нормально функціонувати.

Для легкого обідньої перекусу дуже гарні салати. Краще уникати майонезній заправки, щоб не нашкодити фігурі. Високою поживною цінністю володіють салати з помідорами і червоним перцем.

Ці овочі містять рослинну речовину під назвою лікопін. Він знижує ризик виникнення хвороб серця і раку. Салат з куркою, сиром або тунцем – це багате джерело важливого для будови організму білка.

Дивіться також:  Макарони "Барилла" – склад, рецепти і калорійність

Дослідження показують, що в скумбрії, оселедця і сардинах високий вміст жирних кислот. Тому ці продукти теж бажано включити в свій обідній раціон.

Вживання риби захищає від багатьох хвороб, включаючи серцеві захворювання. Жирні морепродукти з високим вмістом білка також володіють протизапальними властивостями, які допомагають при артриті.

Суп – це відмінне обідня страва, тому що він є зігріваючим, поживним, низькокалорійним.

Дієтологи рекомендують вживати кожен день п’ять різних овочів. Суп – це відмінний спосіб дотримуватися цієї ради. Для приготування юшки можна використовувати сочевицю, рибу або куряче м’ясо.

Бобові, такі як квасоля і горох є багатими джерелами білка. Крім того, вони містять розчинні волокна, які забезпечують життєдіяльність дружні бактерії, що захищають кишечник від інфікування. Бобові корисні для серця, тому що допомагають виводити холестерин з організму.

Кус-кус – це відмінне джерело вуглеводів. Він набрякає у шлунку швидко викликаючи відчуття насичення. Його низькокалорійні зерна перетворюються в глюкозу повільніше, ніж рафіновані вуглеводи, стимулюючи тим самим приплив енергії, а не млявість.