Як сушити яблука в духовці: електричній, газовій, в мікрохвильовці, аерогрилі і електросушарці, на повітрі

Сушені плоди зберігають практично в повному обсязі корисні мікро – та макроелементи, вітаміни. З їх допомогою в зимовий час можна готувати не тільки традиційний узвар. Сушіння використовується як начинка для випікання, приправа для плову, компонент салатів і навіть як ароматна чайна заварка. Знаючи, як сушити яблука в духовці, можна «прилаштувати» багатий урожай. Особливо, коли план по заготівлі компотів і варення на зиму виконаний, так і морозильна камера заповнена під зав’язку.

Користь сушіння складно переоцінити. Готовий продукт може «похвалитися» таким складом.

  • Калій, магній. Підтримують нормальну роботу серцевого м’яза.
  • Залізо, фосфор, мідь. Беруть участь в процесах кровотворення, допомагають серцево-судинної системи правильно функціонувати.
  • Вітаміни групи B, C, K, E, A. Допомагають нервовій системі підтримувати стабільний стан, беруть участь в обмінних процесах організму, зміцнюють імунітет, підтримують мозкову діяльність.
  • Поліфеноли. Сприяють зниженню артеріального тиску, покращують еластичність стінок кровоносних судин, позбавляють від шлаків та іншого «сміття».
  • Пектинові речовини. Покращують обмінні і процеси травлення, нормалізують рівень холестерину в крові.
  • Органічні кислоти. Підтримують кислотно-лужний баланс організму.
  • Дубильні речовини. Виступають в якості антиоксидантів, надають антибактеріальну і протизапальну дію.
Дивіться також:  Настоянка з малини в домашніх умовах з горілкою

Сушка підходить для дієтичного меню. Енергетична цінність продукту становить 230 ккал на 100 р. З’ївши шість невеликих шматочків, багато калорій не набереш. Кілька яблучних слайсів можна використовувати в якості перекусів, як доповнення до каш. Для ласунів, які намагаються позбавитися від зайвої ваги, відмінна заміна печива та цукерок.